شناسه : 25662335
مرکز سرمایه گذاری یزد کانون توجه فعالان اقتصادی؛


نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از بهبود و رونق فعالیت های سرمایه گذاری و اعلام آمادگی کشورهای مختلف در این زمینه و حضور فعال نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری خبر داد.

به گزارش یزدآوا، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از  بهبود و رونق فعالیت های سرمایه گذاری و اعلام آمادگی کشورهای مختلف در این زمینه و حضور فعال نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری خبر داد.

علی نمازی افزود:  از آغاز فعالیت مرکز یاد شده  تاکنون سرمایه گذارانی از کشورهای انگلیس، ایتالیا، آفریقای جنوبی، هند، اتریش، آلمان، فرانسه، ژاپن و چین آمادگی خود را برای سرمایه گذاری اعلام و برخی از آنها فعالیت اجرایی خود را در این زمینه شروع کردند.

وی با اشاره به  تاریخی بودن یزد و وجود پتانسیل و ظرفیت خوب سرمایه گذاری در استان در بخش انرژی های خورشیدی، نو و تجدید پذیر اظهار داشت:  اغلب سرمایه گذاران تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در دو بخش گردشگری و انرژی خورشیدی دارند.

وی از برگزاری 20 نشست سرمایه گذاری نمایندگان تام الاختیار دستگاههای عضو مرکز خدمات از زمان فعالیت خود در سالجاری خبر داد و گفت: تمامی دستگاههای خدمت رسان در امر سرمایه گذاری فرآیند ها، فرصت ها و قوانین و مقررات حوزه کاری خود را برای صدور مجوز سرمایه گذاری در این نشست ها ارائه می کنند که با  تبادل نظر مسایل و مشکلات فرا روی این  بخش نیز برطرف می شود.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای جذب سرمایه گذاری در استان انجام شده است افزود: این بخش از حمایت های خوب مدیران ارشد استانی برخوردار است و دستگاههای عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری با تعامل و همفکری در این مسیر حرکت می کنند و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت این بخش در استان باشیم.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد همچنین از برگزاری14 نشست ستاد سرمایه گذاری استان با حضور مدیران کل دستگاههای عضو این مرکز و به ریاست استاندار یزد خبر داد و تصریح کرد: در این نشست ها مباحث خوبی در ارتباط با ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف طرح می شود.

گفتنی است در راستای توسعه و رونق سرمایه گذاری در استان یزد و تلاش برای بهبود فعالیت های اقتصادی در این راستا، طی سه سال گذشته اقدامات اساسی به همت اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان متولی امور اقتصادی و سرمایه گذاری استان انجام شده است.

طی این مدت علاوه بر انجام فعالیت های اجرایی و فنی برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران، اقدامات زیر ساختی لازم در این زمینه صورت گرفت که مرمت و بازسازی ساختمان مالیه قدیم با هدف استقرار مرکز خدمات سرمایه گذاری از جمله آن می باشد.

ساختمان یاد شده اواسط امسال با هدف ارائه خدمات متمرکز در زمینه سرمایه گذاری، معرفی مشوق ها و فرصت‌ها، تسهیل و تسریع سرمایه گذاری، جلب سرمایه‌گذاران و تسریع در صدور مجوز و ارائه مشوق های سرمایه گذاری با حضور وزیر کشور افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مرکز از زمان آغاز فعالیت رسمی شاهد بازدید و حضور مقامات مهم کشوری و استانی از جمله محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، سید محمد میرمحمدی استاندار یزد و مدیران وزارت اقتصاد و دارایی بوده است و  هر یک از آنها در جریان این بازدید از اقدام ارزنده و خوب اداره کل امور اقتصادی و دارایی در جهت رشد و توسعه سرمایه گذاری تجلیل کردند.

همچنین با فعالیت این مرکز تلاش برای رونق سرمایه گذاری در استان یزد سرعت گرفت و رفت و آمد سرمایه گذاران ، مسئولان و متولیان امور افزایش یافت و در واقع این مرکز به کانون توجه فعالان و تصمیم گیران این بخش درآمد.

گفت و گو ها، بحث های تخصصی، نشست و برخاست ها و آمد و شدهای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، رونق خاصی به مرکز خدمات سرمایه گذاری داده است تا جایی که روز های خوش و بهتری را برای فعالان این بخش نوید می دهد.

استقرار نمایندگان تام الاختیار بیش از 20 دستگاه اجرایی عضو مرکز سرمایه گذاری در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته و تشکیل جلسات منظم و مستمر، ظرفیت های خوبی را پیش روی سرمایه گذاران  نهاده و آنها را به آینده بهتر امیدوار کرده است به طوریکه رغبت آنها برای فعالیت اقتصادی در استان یزد افزایش یافته است.

نمایندگان دستگاهها ضمن انجام امور مربوط به معرفی فرصت های سرمایه گذاری حوزه کاری خود ، امور مربوط به سرمایه گذاران را پیگیری و در واقع تمام خدمات و مشوق های سرمایه گذاری به طور متمرکز در مرکز خدمات سرمایه گذاری انجام می شود که این خود گام مهمی در جهت تسهیل خدمات سرمایه گذاری در استان می باشد

تاکنون در نشست های نمایندگان تام الاختیار دستگاهها اقدامات و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های خوشه های تولیدی، عمران شهری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت ، معدن و تجارت، حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشاورزی و محیط زیست و غیره ارائه شده است.

خدماتی از جمله ارائه مشورت های لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به سرمایه گذاری خارجی، انجام هماهنگی و پشتیبانی لازم در امور مربوط به اخذ مجوزهای سرمایه گذاری و انجام هماهنگی ها و پیگیری های لازم با واحدهای اجرایی دستگاههای مرتبط با درخواست های سرمایه گذاری خارجی از جمله خدمات قبل از سرمایه گذاری مرکز یاد شده می باشد.

پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری نیز خدماتی مانند انجام هماهنگی های لازم در امور مربوط به سرمایه گذاری های خارجی در مراحل پس از صدور مجوزها، پیگیری اقدامات پس از صدور مجوز و پیگیری مشکلات اداری متقاضیان، انجام امور مربوط به نظارت و راهبردی طرحهای سرمایه گذاری ارائه می شود.

شناسایی و گردآوری فرصت های سرمایه گذاری استان، معرفی استان و توانمندی های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی از  جمله فعالیت های اجرایی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد می باشد.

انتهای پیام/س*

منبع: ایرنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.