شناسه : 36071399
نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس:


نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت های نظام در عرصه های مختلف، استقلال سیاسی کشور را مهمترین دستاورد انقلاب دانست.

به گزارش یزدآوا، سردار محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته تاکید کرد: اقدامات و دستاوردهای انقلاب در چهل سال گشذته به خوبی برای نسل جدید تبیین نشده است در حالی که حدود 70 درصد از جمعیت کشور قبل از پیروزی انقلاب را ندیده‌اند از این رو ضروری است شرایط قبل و بعد از انقلاب برای آن ها تبیین شود.

وی افزود: این در حالی است که دشمن با عملیات روانی که در فضای مجازی و رسانه های وابسته اش به راه انداخته دوران رژیم خفقان گذشته را به گونه ای به تصویر کشیده که دوران پیشرفت و سازندگی بوده و بعد ازانقلاب دوره رکود کشور بوده است از این رو لازم است برنامه ای برای مقابله علیه این جنگ روانی داشته باشیم.

جوکار با بیان این که دشمن انسجام ملی کشور را هدف قرار داده است اظهار داشت: دشمن به دنبال از بین بردن یکپارچگی بین مردم و رهبری است و در صدد است رویکرد انقلابی جامعه را از بین ببرد و برای این کار بر سرمایه اجتماعی کشور تمرکز دارد و می خواهد این سرمایه اجتماعی را از ما جدا کند.

وی با اشاره به جایگاه ایران در مقایسه یا سایر کشورها تاکید کرد: امروز باید وضعیت و شرایط کشور قبل از انقلاب و پس از آن به وسیله  آمار و ارقام سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد برای عموم مردم تبیین شود. امروزه ایران از نظر بسیاری از شاخص ها تبه بسیاری خوبی دارد و جلوتر از کشورهای منطقه است و حتی در برخی از مباحث علمی از بسیاری از کشورهای مدعی رتبه بهتری دارد.

جوکار با اشاره به شاخص مشارکت مردم در عرصه های سیاسی خاطرنشان کرد: در آخرین انتخاباتی که در دوره طاغوت برگزار شد از 20 میلیون جمعیت واجد شرایط صرفا 2 میلیون 800 هزار نفر در انتخابات شرکت کردند اما متوسط حضور مردم در انتخابات بعد از انقلاب 63 درصد بوده است در حالی که حداکثر مشارکت مردم در کشورهای مدعی دموکراسی زیر 50 درصد و حتی 35 درصد است.

وی افزود: بالابودن میزان مشارکت مردم در انتخابات های بعد از انقلاب حاکی از آن است که در نظام جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی مردم سالاری دینی تعریف شده و مردم نیز با حضور گسترده خود در عرصه های سیاسی این مردم سالاری دینی را به نمایش گذاشته اند که این موضوع نیز باعث حفظ سایر دستاوردهای انقلاب شده است.

استقلال سیاسی کشور، مهمترین دستاورد انقلاب

معاون پارلمانی سپاه با بیان این که سیاست داخلی ما بر پایه شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی است اظهار داشت: از میان همه دستاورهای بیشمار انقلاب، اسقلال سیاسی کشور را می توان مهمترین دستاورد دانست چرا که در چهل سال گذشته مردم برای خودشان تصمیم گرفتند و در سایه همین استقلال بوده که توانستند مقابل دشمنان در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کنند.

جوکار تصریح کرد: در چهل سال گذشته ملت به تنهایی در برابر هجمه های بلوک شرق و غرب مقاومت کرده و بنا به مقتضیات، سیاست داخلی و خارجی را به خواست بیگانگان گره نزده است و محکم ایستاده و نظام را حفظ کرده اند اما قبل از انقلاب یک رژیم شاهنشاهی تحت حاکمیت و نظارت غرب به ویژه آمریکا بود که خود عوامل این رژیم در خاطرات خود آورده اند که از دخالت‌های آمریکا در داخل کشور رنج می برده‌اند.

استقلال ایران زبانزد خاص و عام در دنیا است

وی خاطرنشان کرد: استقلال و عزت ایران بعد از انقلاب زبان‌زد عام وخاص در تمام دنیا است و هر چه در این کشور می گذرد محصول و خواست تصمیم ملت ایران است و یکی از شعارهای اساسی ملت ایران که استقلال کشور بوده است تحقق پیدا کرده ست.

نماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز ایران دارای یک استقلال همه جانبه است که در کنار آن تعامل بسیار خوبی نیز با سایر دولت‌ها و ملت‌ها بر اساس عدالت، صلح، عزت و فراهم سازی رشد و تعالی مادی و معنوی کشور وجود دارد.

جوکار با بیان این که آزادی از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب است اظهار داشت: ملت ایران از دوران خفقان و دیکتاتوری شاه عبور کرده اند و به آزادی دست یافته اند. جمهوری اسلامی مقبولیتش را در قالب جمهوریت دارد چرا که مردم به به آن رای داده اند و مشروعیتش را نیز از اسلام دارد و مردم بر سرنوشت خود حاکم هستند و این خود بسیار مهم است.

وی با اشاره به این که ملت ایران بعد از انقلاب در عرصه معنویت رشد قابل توجهی داشته ادامه داد: خودباوری که در ملت ایجاد شده باعث پیشرفت و کسب دستاوردهای مختلفی در عرصه هایی چون هوافضا، دفاعی و ... شده است. همچنین اعتلای فرهنگ انسانی، هویت ایرانی و ارزش های معنوی از جمله ایثار، صداقت در جامعه همه در سایه پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده است.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.