شناسه : 37466761
رئیس بسیج اصناف کشور:


غلامرضا حسن پور گفت: امنیتی که اکنون بر بازار حاکم است و داد و ستدی که در بازار انجام می‌شود مدیون شهید سلیمانی و همرزمان ایشان است که با اقتدار به میدان آمد و در مسیری که خودش می‌خواست به شهادت رسید.

غلامرضا حسن پور در گفتگو با یزدرسا، ضمن محکوم کردن اقدام جنایتکارانه امریکا و تسلیت شهادت سردار سلیمانی به همه ملت ایران گفت: با توجه به اینکه فردا مراسم تشیییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در تهران برگزار می‌شود با تصویب شورای سه نفره‌ شامل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، اتاق اصناف ایران و همچنین سازمان بسیج اصناف کشور کل بازار تهران فردا یکپارچه به احترام و برای حضور در مراسم تشییع این سردار بزرگ تعطیل شد.

وی ادامه داد: با توجه تصمیم اتاق اصناف مرکز استان و سازمان بسیج اصناف استان یزد هم زمان با تشییع پیکر مطهر شهید عالی مقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین جهت حضور در اجتماع عظیم بازاریان یزد که به منظور تجلیل از مقام شامخ این شهید گرانقدر برگزار می‌شود فردا بازار یزد نیز تعطیل است.

رئیس بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با بیان اینکه به اقتضای زمان برگزاری مراسم یادبود شهید سلیمانی بازار در استان‌ها تعطیل می‌شود، افزود: از دیروز همزمان با برگزاری مراسم‌های گسترده در کشور، بازار در تعدادی از استان‌ها تعطیل شد و امروز نیز بازار و اصناف برخی استان‌ها تعطیل بود و فردا نیز تعطیلی در تعدادی دیگر از استان‌ها وجود دارد و اینگونه نیست به صورت یکپارچه در یک روز بازارهای سراسر کشور تعطیل باشند بلکه به فراخور زمان برگزاری مراسم و شرکت در تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی بازار تعطیل می‌شود.

حسن پور گفت: علاوه بر تعطیلی بازار، اقدامات خود جوشی نیز از سوی بازاریان و اصناف از جمله برپایی موکب و پخت نان صلواتی در برخی استان‌ها از جمله یزد صورت گرفته و می‌گیرد و برخی مغازه‌ها خود محل پذیرایی و عرض تسلیت به مردم شده‌اند و نصب تصویر حاج قاسم سلیمانی در واحدهای صنفی و بازار نشان دهنده این است که این سردار بزرگ در قلب همه مردم ایران به ویژه اصناف و بازاریان جای دارد.

وی افزود: بازاریان با اقدامات این پیام را مخابره می‌کنند که پشت سر ولایت فقیه و فرماندهی جدید سپاه قدس سردار قاآنی هستند و حاضرند با اشاره رهبری و دستور ایشان انتقام خون سردار سلیمانی را از دشمن بگیرند. برنامه‌های بزرگداشت سردار سلیمانی تا چهلم این شهید بزرگوار ادامه پیدا می‌کند و مراسم ختم گسترده‌ای نیز در بازار تهران در هفته آینده با حضور اقشار مختلف به خصوص بازاریان برگزار می‌شود که اطلاعات تکمیلی آن متعاقبا اعلام می‌شود.

رئیس بسیج اصناف کشور با بیان اینکه بازاریان خود را مدیون شهید سردار سلیمانی و امثال ایشان می‌دانند، تصریح کرد:  امنیتی که اکنون بر بازار حاکم است و داد و ستدی که در بازار انجام می‌شود مدیون شهید سلیمانی و همرزمان ایشان است که با اقتدار به میدان آمد و در مسیری که خودش می‌خواست به شهادت رسید.

حسن‌پور تاکید کرد: بازار قدردان شهید سلیمانی و امثال او است و این را درک می کند که امنیت و آسایش جامعه شرط اول هر کسب و کار و فعالیت اقتصادی است ضمن اینکه ما مشاهده می‌کنیم در خیل شهدای مدافعان حرم، تعداد شهدای بازار و اصناف بیشتر از همه اقشار است که نمونه‌های آن شهید مجید قربانخانی،صدرزاده و مرتضی عطایی است.

وی با بیان اینکه شهدای اصناف در صدر شهدای مدافع حرم هست، افزود: این موضوع نشاندهنده این است که نه تنها بازار در جنگ اقتصادی علمدار است بلکه به عنوان سربازان حاج قاسم سلیمانی در میدان‌های نبرد در سوریه و عراق نیز حضور پیدا کردند و همین اکنون نیز بازاریان این آمادگی کامل را دارند که در دو جبهه هم اقتصادی و هم نظامی حضور پیدا کنند و عمر ترامپ، امثال ترامپ و منافقان داخلی و خارجی را به نهایت برسانند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.