شناسه : 26825885
مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی یزد:


کارشناس مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان یزد با بیان اینکه نمی‌توان شاخص دقیقی برای شناسایی بزرگترین معضل اجتماعی استان یزد در نظر گرفت، گفت: «طلاق»، «اعتیاد» و «خشونت» عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی استان یزد به شمار می‌روند .

به گزارش یزد آوا؛ مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان یزد در گفتگو با یزدبانو؛ بابیان اینکه در دانش اجتماعی برخلاف دانش علوم طبیعی و زیستی نمی‌توان شاخص دقیقی داشت، اذعان کرد: درزمینهٔ مباحث اجتماعی نمی‌توانیم خط کش بگذاریم؛ درواقع آسیب‌های اجتماعی کلاف سردرگم است.

سید محمدرضا قائم محمدی بابیان اینکه از ویژگی‌های علوم انسانی قابل‌تفکیک نبودن آن‌ها با یکدیگر است، ادامه داد: به‌عنوان‌مثال؛ در پدیده طلاق اگر اعتیاد را به‌عنوان یک شاخص بسیار مهم قرار دهیم، در ادامه ریشه‌یابی آن به معضلات دیگری هم برمی‌خوریم؛ در این کلاف سردرگم که تمامی سرنخ‌های آن به هم متصل است، به معضلات دیگری چون تکدی‌گری، کودکان خیابانی، دختران فراری، قتل، سرقت، خشونت اجتماعی، دخالت، خیانت و ... هم بر می‌رسیم.

کارشناس ارشد آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد: اگر بخواهیم در برخورد با آسیب‌های اجتماعی کارکنیم، بهتر است با رویکرد پیشگیری فعالیت کنیم؛ چراکه آموزش مهارت‌های زندگی لازمه‌ی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: آموزش مهارت‌های زندگی در سه سطح برای افرادی که گرفتار آسیب نشده‌اند، افرادی که گرفتارشده‌اند افرادی و که گرفتارشده و نهایت آسیب به آن‌ها واردشده است، انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ش


 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.