شناسه : 10864813
مدیرکل ثبت احوال استان یزد خبر داد؛


مدیرکل ثبت احوال استان یزد ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص) از تسهیل در تغییر نام متقاضیان به نام مقدس «محمد» و اسامی ترکیبی آن در یزد خبر داد.

به گزارش یزد آوا به نقل از روابط عمومی ثبت احوال استان یزد،‌ سید محمد طباطبایی اظهار داشت: متقاضیان بالای 15 سال می‌توانند با مراجعه به ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان ارائه کننده خدمات ثبت احوال، درخواست خود را ارائه کنند و همان روز نام خود را تغییر دهند.

 

وی افزود: از آنجا که تغییر نام افراد زیر 15 سال در صلاحیت دادگاه است، متقاضیان باید درخواست خود را به دادگاه ارائه کنند و تغییر نام این دسته از افراد از حدود اختیارات ادارات ثبت احوال خارج است.

 

طباطبایی اظهار امیدواری کرد: کارکنان ثبت احوال استان یزد با این حرکت فرهنگی بتوانند با خدمت‌دهی مطلوب و سریع به عاشقان و دوستداران پیامبر اعظم اسلام (ص) مراتب عشق و ارادت خود را به آن پیام‌آور رحمت و مهربانی ابراز کنند.

 

مدیرکل ثبت احوال استان یزد تصریح کرد: تلاش در راستای ترویج نام‌های اصیل اسلامی ـ ایرانی و ارتقاء سطح آگاهی مردم از طریق معرفی نام‌های نیکو و مناسب به ویژه نام‌های قدسی و مذهبی به جامعه از فعالیت‌های فرهنگی سازمان ثبت احوال است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.