شناسه : 10920819
انتقادات به جنتی ادامه دارد...


بنده بسیار گلایه‌مند هستم که فرزند یک روحانی فتوایی درباره تک‌خوانی بانوان می‌دهد؛ یعنی تمام مشکلات ما حل شده و تنها این مشکل باقی مانده است که دختری بیاید و تک خوانی بکند؟ چقدر برای ما زننده است؛ این ...

به گزارش یزد آوا، حضرت آیت‌الله سبحانی از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به صدور مجوز برای تک خوانی بانوان به شدت انتقاد کرد و گفت: این گله را به گوش این آقا برسانید، آیا تو اهل فتوا هستی؛ ما مجلس، قانون، شورای نگهبان داریم که باید این‌ها صحبت کننده نه تو. به گزارش رسا، آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید امشب (پنج شنبه شب) در دیدار شهردار تهران از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به صدور مجوز برای تک خوانی بانوان به شدت انتقاد کرد.

 

وی افزود: بنده بسیار گلایه‌مند هستم که فرزند یک روحانی فتوایی درباره تک‌خوانی بانوان می‌دهد؛ یعنی تمام مشکلات ما حل شده و تنها این مشکل باقی مانده است که دختری بیاید و تک خوانی بکند؟ چقدر برای ما زننده است؛ این فتوا به کشورهای همانند امارات و دیگر کشورهای عربی می‌رود و بر می‌گردند می‌گویند که این‌ها دروغ می‌گویند و ادعا می‌کنند که اسلامی هستند؛ ولی نمی‌‌دانند که این حرف یک نفر است حرف نظام نیست.

 

حضرت آیت‌الله سبحانی خطاب به حاضران تأکید کرد: این گله را به گوش این آقا برسانید که آیا تو اهل فتوا هستی؛ ما مجلس، قانون، شورای نگهبان داریم که باید این‌ها صحبت کننده نه تو؛ جای گله است، ایشان از این کار استغفار کند، یعنی حرفش را پس بگیرد، معصوم نیست.

 

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیه 41 سوره حج، اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه افراد دانست و گفت: 22 بهمن یکی از مصادیق این آیه است؛ خدا در این روز همه چیز را به مؤمنان و متدینین داد.

وی افزود: در نظام سابق برای افتتاح یک مدرسه اسلامی باید بسیار تلاش می‌کردیم؛ ولی خدا در 22 بهمن سال 57 همه امکانات کشور را در اختیار متدینین، علما، دانشمندان و مسلمانان قرار داد.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به مجاهدت‌های امام راحل برای پیروزی انقلاب اسلامی، این نظام و انقلاب اسلامی را نعمت الهی دانست و بیان داشت: هر نعمتی در کنار خود نیاز به شکر دارد؛ شکر انقلاب این است که نظام خود را تحت اصول اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و پرداخت صدقه حفظ کنیم.وی تصریح کرد: اگر شکرگذار نباشیم و کوتاه بیایم خدا این نظام را از ما می‌گیرد؛ متأسفانه امروز در جامعه مشکل بی حجابی و بد حجابی حل نشده است؛ چرا که امر به معروف و نهی از منکر نیست؛ دولت، قدرت و ثروت داریم که باید اسلام را پیاده کنیم.

 

آیت‌الله سبحانی در ادامه با تأکید بر این‌که اکنون گلدسته و گنبد شناسنامه مسجد شده است، خواستار توجه شهرداری‌ها نسبت به این موضوع شد و بیان داشت: مساجد دارای گلدسته و گنبد باشند؛ چرا که افراد غیر ایرانی مسجد را به همراه گلدسته و گنبد می‌شناسند.

 

وی یادآور شد: وقتی مسجدی گلدسته و گنبد نداشته باشد، افرادی که از کشورهای دیگر می‌آیند خیال می‌کنند که ما نسبت به ساخت مسجد بی اعتنا هستیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در پایان سخنان خود به شهردار تهران توصیه کرد: کوشش کنید در هنگام تخریب منازل مسائل دینی را رعایت کنید؛ بدون رضایت افراد دست به تخریب نزنید، البته فرد نیز نباید بسیار پرتوقع باشد.

 

 

هشدار هزاران نفر از طلاب به روحانی/ یادآوری درس اول طلبگی

به گزارش فارس، هزاران نفر از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور روحانی نوشتند: «مسوول سیاست خارجه شما دقیقاً با حضور خود در لانه فساد و قدم زدن با دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب نه تنها انزجار خود را اعلام نمی‌کند بلکه گویی مهر تاییدی بر این اقدامات می‌نهند و چه دردناک است حمایت شما از عملکرد فراتر از نابجای آنها و خلاف حکمت،عزت و مصلحت نظام.»

متن مشروح این نامه به شرح زیر است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ(البقره/۱۲۰)

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم دولت تدبیر و امید

امروز نقش و تاثیر عملکرد انقلاب اسلامی و جهت دهی افکار جهانی به سمت تشکیل تمدن نوین اسلامی بر کسی پوشیده نیست و وعده تشکیل نهضت جهانی مستضعفین توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) امروز دیگر به واقعیت تبدیل شده است.

صدای انقلاب اسلامی ایران امروز بر تمامی جهان طنین انداز شده و بیداری اسلامی در جهان روند رو به رشدی را در پیش گرفته و فتح الفتوح اسلامی ارکان ظلم را به تزلزل انداخته است.

جناب آقای روحانی

سی و ششمین برگ تاریخ انقلاب اسلامی با پیامی قرین گشت که آخرین ضربه کاری خود را به مکاتب پوشالین لیبرال‌های غربی روا داشت و صدای فروریختن استخوان‌های لیبرال در عالم هویدا گشت.

اما در این شرایط چه وقاحت بار است عملکرد عده‌ای غرب‌زده در کرانه این فرو ریختگی!

چه تاسف برانگیز است عدم فهم گفتمان اسلام ناب آن هم توسط بعضی از مسوولین غرب گرا!

چه تامل برانگیز است جریان اسلام نمای لیبرال مسلک و توسعه گرا که با عملکردهای نابجای خود سعی در نهادینه سازی فرهنگ پوشالین لیبرالی دارند!

جناب حجت الاسلام روحانی

مگر از آغازین روزهای طلبگی زمزمه لب‌های هر طلبه علوم دینی «علینا انفسنا» نیست؟

چه شده است که همراهی و همکاری همه جانبه دولت از یک طرف و افسار گسیختگی بیشتر سردمداران غرب از سوی دیگر سکانداران مذاکره را هنوز به این باور نرسانده است که تنها راه استحکام و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران اتکا به خود و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

شما به عنوان یک حقوقدان چگونه حاضرید در برهه‌ای که تمام مسلمین علیه دستگاه دیپلماسی غرب در توهین به پیامبر اسلام(ص) به خروش آمده‌اند؛ مسوول سیاست خارجه شما دقیقاً با حضور خود در لانه فساد و قدم زدن با دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب نه تنها انزجار خود را اعلام نمی‌کند بلکه گویی مهر تاییدی بر این اقدامات می‌نهند و چه دردناک است حمایت شما از عملکرد فراتر از نابجای آنها و خلاف حکمت،عزت و مصلحت نظام.

شما به عنوان یک سیاستمدار اسلام شناس چه تقارنی بین کارکردهای وزارت ارشاد با مبانی اصیل اسلامی می بینید؟!

کدامین اسلام اشاعه موسیقی و خوانندگی زنان را جزء جهادی ترین ارزش های فرهنگی می داند؟!

کدامین اسلام نشر و ترویج افکار انحرافی و غرب باور را به عنوان سیاست‌های فرهنگی اصیل، روا می داند؟!

کدامین اسلام ترویج و راه اندازی شبکه های مختلف اجتماعی را بدون در نظر گرفتن مفاسد جبران ناپذیر آن بر نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی مصداق توسعه و تعامل با دنیا می داند؟!

آقای دکتر روحانی

چه شده است که امروز بعضی به نام عقلانیت و اعتدال؛ با نام پرهیز از جنجال و دردسر می خواهنداز مبانی انقلاب کم بگذارند!

چه شده است که گفتمان اسلام امریکایی گریبانگیر مسوولین ما شده است!

اما آن مسوولین بدانند که تابع حضرت امام خمینی (ره) هستیم که فرمود: اگر بند بند استخوانهایمان را جدا سازند و اگر زنده زنده در شعله‌های آتش ما را بسوزانند. اگر زن و فرزند و هستیمان را در جلوی چشممان به غارت ببرند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نخواهیم کرد.

والعاقبة للمتقین...
جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.