شناسه : 29506311
در نشست خبری سازمان تبلیغات اسلامی مطرح شد


مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: با کمک خیرین، ۱۱ هزار جلد قرآن با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیون تومان چاپ شد و به روستاها، مناطق محروم، موسسات قرآنی و دیگر مراکز قرآنی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان به فرمان امام خمینی(ره) به تشریح فعالیت‌های مختلف این نهاد در زمینه‌های قرآنی، فرهنگی، عمرانی و ... پرداخت.

حجت‌الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی تاسیس مدارس علوم اسلامی صدرا از مهم‌ترین اقدامات این سازمان نام برد و افزود: هم اکنون در مجموع 955 دانش آموز در 12 مدرسه صدرا مشغول به تحصیل در رشته معارف اسلامی هستند که شهرستان‌های مهریز و ابرکوه و خاتم به ترتیب دارای چهار، سه و یک مدرسه صدرا و شهرستان‌های یزد و بافق هرکدام دارای 2 مدرسه صدرا هستند.

وی ضمن تشریح بخشی از فعالیت‌های قرآنی این سازمان نیز گفت: با کمک خیرین، ۱۱ هزار جلد قرآن با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیون تومان چاپ شد و به روستاها، مناطق محروم، موسسات قرآنی و دیگر مراکز قرآنی اهدا شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد نیزدراین نشست با تشریح فعالیت‌های فرهنگی این نهاد، اظهار کرد:  ۵۷۵ گفتمان دینی با موضوع‌های پاسخگویی به شبهات دینی، آسیب های اجتماعی، عفاف و حجاب، ازدواج و ... برگزار شده است که بیش از ۳۰ هزار نفر در این گفتمان‌ها شرکت کردند.

حجت الاسلام علی کارگر با اشاره به فعالیت تشکل های دینی در استان یزد گفت: هم اکنون تشکل‌های ‌مختلفی از جمله ۷۰ کانون فرهنگی، جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگی، یک‌هزار و ۳۲۰ هیئت مذهبی، کانون مداحان، 138 انجمن اسلامی و ... در استان فعال هستند و یک‌هزار و ۷۴۴ مداح شناسایی شده نیز در سراسر استان در مناسبت‌های مختلف مذهبی برنامه دارند.

وی همچنین با بیان اینکه سازمان تبلیغات مناسبت‌های گوناگون به نقاط مختلف استان مبلغ ومبلغه اعزام می‌کند، افزود: در سال گذشته ۴۶ هزار نفرروز در ۱۵ مناسبت‌ها مذهبی از جمله محرم، صفر، رمضان، فاطمیه و ... به مناطق مختلف استان اعزام شده‌اند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد نیزدر این نشست از فعالیت 148 تشکل قرآنی در استان خبر داد و افزود: این تعداد، شامل 58 موسسه قرآنی، 19 خانه قرآن شهری و 71 خانه قرآنی روستایی است.

حجت الاسلام علی رضایی با بیان اینکه 81 خانه عالم نیز در استان یزد فعالیت می کند، ادامه داد: 27 خانه عالم نیز با میانگین پیشرفت فیزیکی میانگین 65 درصد در حال ساخت است.

وی طرح ملی ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم را بزرگترین طرح قرآنی دراین سازمان نام برد و افزود: امسال مرحله اول دوازدهمین دوره این طرح  که آزمون کتبی می‌باشد، با حضور 248 برگزار شد و شهریورماه آزمون شفاهی آن نیز برگزار می‌شود.

رضایی ادامه داد:  در طول  برگزاری ۱۱ دوره گذشته این طرح، برای حدود ۱۸۰ نفر از شرکت کنندگانی که حائز امتیاز لازم شده اند، گواهینامه صادر شده است.

وی همچنین تربیت کادر متخصص قرآنی را از دیگر طرح‌های مهم این سازمان برشمرد و گفت: تاکنون سه هزار معلم قرآن در این بخش موفق به دریافت گواهینامه شده اند که تعداد قابل توجهی از آنها فعال هستند و در ادارات، موسسات، تشکل‌های مردمی در محلات و غیره مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.