شناسه : 10173885
واکنش وزیر ارشاد به انتقادات؛

اهدای 330 سکه، نشانه اهمیت جشنواره جلال بود/ اصلا نشریه صدا را ندیده‌ام


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سئوال که ظاهرا جایزه ادبی “جلال” با انتقادات جدی رو به رو و مغایر با اهداف راه اندازی اش تشخیص داده شده، گفت: نه، اصلا چنین چیزی نبوده است و توجه مناسبی نسبت به این جشنواره داشته ایم.

به گزارش یزد آوا به نقل از راه دانا، علی جنتی در حاشیه حضورش در گنبد کاووس در گفت و گو با خبرنگار قابوس نامه، درباره برخی از انتقادات از جایزه ادبی  جلال و این که جشنواره مذکور، ضمن ایجاد نارضایتی هایی در بین برخی از مسئولین، مغایر با اهداف راه اندازی اش برگزار شده است، به رد این موضوع پرداخته و گفت: در جایزه ادبی جلال سعی ما این بود که به ظرفیت ها توجه خوبی داشته باشیم و از شخصیت های متعدد بهره بگیریم.

وی افزود: سعی ما این بود داورانی که انتخاب می شوند از فرهیختگان و اهل نظر باشند و اتفاقا داوران، از شخصیت های برجسته در حوزه ادبیات بودند که انتخاب شدند و جوایز هم جوایز بالایی بود.

وی در ادامه گفت:  ما ۴ گروه که در حوزه ادبیات داریم از هر گروهی یک نفر برجسته انتخاب شد و در مجموع از سه گروه افرادی را به عنوان برنده جایزه جلال انتخاب کردیم.

وزیر ارشاد با بیان این که در این جشنواره، حدود ۳۳۰ سکه در کل جایزه داده شد و این تعداد، نشان دهنده اهمیت این جشنواره است. علی جنتی در خصوص مقاله نشریه "صدا" نیز گفت: من اصلا نشریه صدا را ندیدم.

نشریه صدا چندی پیش با تیتر " جشنواره جلال آل احمد پوست اندازی کرد" به بررسی این جشنواره پرداخته بود.

مهدوی راد، دبیر علمی جشنواره نیز، چند روز پیش نتایج جشنواره جلال را قابل انتقاد دانسته بود و در عین حال گفته بود:   با این حال، نظر اکثریت را می پذیرم و به آن احترام می گذارم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.