شناسه : 10024962
کنگره «زنگ پرواز» برگزار شد

اولیا: تلاش و جهاد در راه توسعه علمی کشور از وظایف ما نسبت به شهدا


کنگره شهدای دانشجوی استان یزد با عنوان «زنگ پرواز» شب گذشته با حضور مسئولین کشوری، استانی و جمعیت انبوهی از دانشجویان دانشگاه‌های استان یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، شب گذشته کنگره شهدای دانشجو با عنوان «زنگ پرواز» با حضور وجدانی نیا معاون فرهنگی بسیج دانشجویی کشور، مسئولین استانی از جمله آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان، سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان، اولیا ریاست دانشگاه یزد، اسلامی ریاست دانشگاه آزاد یزد و جمعیت انبوهی از دانشجویان دانشگاه‌های یزد در سالن زمزم برگزار شد.

امنیت و آسایش ما مرهون از خود گذشتگی شهداست/ تلاش و جهاد در راه توسعه علمی کشور از وظایف ما نسبت به شهیدان دانشجو

در ابتدای این مراسم ریاست دانشگاه یزد با بیان اینکه شهدای دانشجو از آنجا که قید تعلقاتی چون علم را زدند، دین بیشتری به گردن ما دارند، تأکید کرد: ما  امنیت، آسایش، استقلال و جمهوری اسلامی را مرهون از خود گذشتگی شهدا هستیم،

اولیا با بیان اینکه قطعا تجلیل از پایمردی و فداکاری شهدا از وظایف ماست، بیشترین وظیفه نسبت به شهدا را حرکت در مسیر اهداف نظام جمهوری اسلامی بر شمرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تأکید بر شتاب علمی کشور، وظیفه تلاش و جهاد بیشتر در راه توسعه علمی کشور را یادآور شد.

دبیر ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان یزد اظهار امیدواری کرد: با برگزاری چنین مراسمی بتوانیم وظیفه خود را تشخیص دهیم و بیشتر از انکه حرف بزنیم وارد عمل شویم و در مرحله عمل اهداف شهدا را دنبال کنیم.

فلسفه برگزاری یادواره شهدا آمادگی برای سربازی امام زمان(عج) است

محمد احمدیان از اعضای تفحص شهدای برون‌مرزی و همرزم شهید خرازی از راویان دفاع مقدس نیز در این مراسم حضور داشت و به بیان خاطراتی از زمان جنگ و تفحص پیکر شهدا پرداخت.

احمدیان فلسفه برگزاری چنین مراسمی را آمادگی برای سربازی امام زمان(عج) عنوان کرد.

دانشجویان قبل از همه اقشار جان خود را فدای انقلاب کردند

وجدانی نیا معاون فرهنگی بسیج دانشجویی کشور نیز در این مراسم  با اشاره به روز 16 آذر با گرامیداشت یاد و خاطره 45 شهید دانشجو، گفت: چیزی جز شهادت نمی‌توانست ما را اینگونه دور هم جمع کند.

وی ادامه داد: کنگره شهدای دانشجو در حوزه استانی ، ملی برگزار می‌شود تا قطره‌ای از معرفت شهدای دانشجو را درک کنیم.

وجدانی نیا با بیان اینکه دانشجو مترادف با ساختار شکنی منطقی و پیشروبودن است، ادامه داد: دانشجویان قبل از همه اقشار  در 16 آذر 32 با ورود «نیکسون» به کشور در دانشگاه تهران به استکبار ستیزی پرداختند و خون خود را در راه انقلاب فدا کردند و 45 هزار دانشجوی دیگر نیز راه آنها را ادامه دادند.

گفتنی است در این مراسم سردار اکبر فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان سخنرانی کرد و پخش کلیپ، اجرای سرود در وصف شهدا، اجرای نمایش توسط دانشجویان، تجلیل از خانواده شهدای دانشجو و رونمایی از نرم‌افزار جامع شهدای دانشجوی استان یزد حاوی 10هزار سند نظیر عکس، وصیت‌نامه و غیره از جمله برنامه‌های این کنگره بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.