شناسه : 10115047
"عزاداری‌های سنتی و اصیل حفظ شود"


آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید عزاداری‌ها را به‌‌‌ همان شکل سنتی و اصیل حفظ کرد، گفت: شکوه راهپیمایی اربعین حسینی دنیا را متحیر کرده است.

به گزارش یزد آوا به نقل از تسنیم از قم، آیت‌الله ناصر مکارم ‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با اشاره به تأکیدات پیامبر اسلام (ص) پیرامون اینکه کسی که بابی از علم را فرا بگیرد تا اسلام را زنده کند، بین او و انبیای الهی در بهشت تنها یک درجه تفاوت است، اظهار داشت: اسلام گاهی در معرض خطر قرار می‌گیرد و چون حیات آن به خطر می‌افتد عالمان دین باید قیام کنند و با علم خود به نجات اسلام بپردازند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به مخاطراتی که اسلام را تهدید می‌کند، افزود: تبلیغات و فعالیت‌های ضد اسلامی در قالب شبکه‌ها و ماهواره‌‌ها، رسانه‌ها‌ و فضاهای مجازی بسیار زیاد است. دشمنان شبانه روز با هزاران رسانه و سایت ضداسلام تبلیغ می‌کنند از همین رو باید در چنین شرایطی وظایف خود را بدانیم.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید براینکه اسلام ظرفیت دارد با تبلیغ معارفش در هر زمانی زنده باشد، تصریح کرد: اسلام مدافعان و مبلغانی می‌خواهد که بتوانند در هر زمانی اسلام را احیا کنند، چرا که امروز اسلام اعم از اصول و فروع دین و اخلاق در معرض هجوم دشمنان است.

وی با تاکید براینکه در چنین شرایطی علما، فضلا و افرادی که توان دارند به تبلیغ بروند باید در احیای دین بکوشند، خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند با توجه به حجم زیاد تبلیغات دشمن، تاثیر چندانی ندارد، اما ما معتقدیم تاثیر درجاتی دارد و روایات دینی تاکید می‌کند که اگر بدعت ظاهر شد بر علمای دین واجب است که علمشان را ظاهر کنند و به دفاع از دین بپردازند.

مرجع تقلید شیعیان نسبت به بروز انحرافات در عزاداری‌ها هشدار داد و اظهار داشت: برخی بدعت‌ها به عزاداری امام حسین (ع) نیز سرایت کرده است؛ از این رو باید عزاداری‌ها را به‌‌‌ همان شکل سنتی و اصیل حفظ کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه بر شکوه راهپیمایی اربعین حسینی زائران اباعبدالله (ع) تاکید کرد و افزود: این حرکت عظیم بی‌نظیر است، سوگواران حضرت سیدالشهدا از نجف و دیگر نقاط با پای پیاده به سمت کربلای معلی در حرکت هستند و غوغای عجیبی را به‌پا کرده‌اند و باید این را حفظ کرد.

وی با تاکید براینکه مراقب باشیم مبادا کسانی با بدعت‌ها و برنامه‌های نادرست خود این عظمت و شکوه را زیر سؤال ببرند، خاطرنشان کرد: مراسم سوگواری امام حسین (ع) سرمایه بزرگی است که بسیار می‌توان از آن استفاده کرد؛ ما به چنین سرمایه‌ای افتخار می‌کنیم و معتقدیم باید با تمام وجود از این سرمایه غنی حراست و پاسداری کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.