شناسه : 36095397
چمران:


رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی همین انفجار نور و به عبارتی تحول درونی، تحول معنوی و روی آوردن به مکتب ایدئولوژی اسلامی و حکومت دینی بود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مهدی چمران در همایش مهندسین بسیجی و یادواره 54 شهید مهندس استان یزد با بیان اینکه امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را به انفجارنور تعبیر کرده بودند، گف: به نظر من این تعبیر از آیات ابتدایی سوره ابراهیم که خداوند به پیامبر می‌فرماید ما قرآن را برای تو فرو فرستادیم تا مردم را از ظلمات که جهل و خونریزی و بت پرستی و ... بود به سوی نور که توحید و یکتاپرستی هست هدایت کنی که اینگونه هم شد و اینقدر قدرت اسلام قوی بود که مسلمانان توانستند بر قلب اروپا هم حکومت کنند و دانشمندان بزرگی را اسلام تربیت کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز جامعه را از ظلمت فرهنگی و اینکه کسی جرات نمی‌کرد و خجالت می‌کشید که در محیط‌های فرهنگی مانند دانشگاه‌ها بگوید نمازخوان و مسلمان هستم به وضعیت کنونی رسانده است که اصلا قابل مقایسه با آن دوران نیست و این انفجرا نو و انقلاب اسلامی باعث شد که از ظلمت‌ها بیرون بیاییم اما متاسفانه در فضای مجازی به دنبال تطهیر زمان شاده و دوران پهلوی هستند.

رئیس سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی همین انفجار نور و به عبارتی تحول درونی، تحول معنوی و روی آوردن به مکتب ایدئولوژی اسلامی و حکومت دینی بود، افزود: باوجود پیشرفت‌های فراوانی که در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی، دفاعی، راه و ... در این چهل سال انقلاب داشتیم اما مهمترین دستاورد این انقلاب تحول درونی بود که امام(ره) را بدون سلاح و مردمی که پشت سر او بودند را در مقابل ارتش 400 هزار نفری شاه و ساواک به پیروزی رساند و همچنین ما را در هست سال دفاع مقدس پیروز کرد.

چمران تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما بر سه پایه ایدئولوژی مکتب و دین اسلام، رهبری الهی امام خمینی(ره) و سلاح شهادت بود در حالی که دیگر انقلاب‌ها ایدئولوژی مادی و تفکرات مارکسیسم و کمونیست و ... داشتند و همین باعث شکستشان بود، دشمن به همین دلیل بر ایدئولوژی، رهبری و شهدای ما می‌تازد تا این سه اصل را از ما بگیرد و این جنگ و تبلیغات روانی را علیه ما به راه انداخته است و در حالی که فکر می کردند ما چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را نمی‌بینیم این آرزو را به گور برده و خواهند برد.

وی افزود: دشمن از ابتدای انقلاب هم جنگ روانی و هم تحریم را علیه ما به راه انداخته بود اما امریکا دیگر همان قدرت دروان انقلاب نیست، ترامپ کمترین طرفدار را پیدا کرده و تمام قدرت خود را برای مبارزه با ایران گذاشته و در عراق، بحرین، امارات و ... پایگاه زده تا ایران را زیر نظر بگیرد اما برخی می‌گویند که چرا ایران به سوریه کمک مستشاری می‌کند اما پرسیده نمی‌شود امریکا از آن سر دنیا چرا به خلیج فارس و تنگه هرمز آمده است؟!

چمران ادامه داد: ما به همسایگان مسلمان خود کمک کردیم و اگر کمک نمی‌کردیم و در حلب و عراق با داعش نمی جنگیدیم اکنون باید در همدان و کرمانشاه با داعش روبرو می‌شدیم این موضوعی هست که هر عقل و منطقی حتی یک کودک می‌فهمد اما برخی با این  سوال‌ها و سلاح ها می‌خواهند به ما حمله کنند.

وی تصریح کرد: تحریم اقتصادی از ابتدای انقلاب ما وجود داشت و با همنی تحریم ها بود که ما توانستیم نه تنها تانک و هواپیما بلکه موشک نقطه زن با برد چند هزار کیلومتر بساریم، این جنگ علیه ما اکنون تشدید شده است اما نباید از آن هراسی داشته باشیم به شرط آنکه به خودمان متکی باشیم و حواس و فکرمان به آن سوی آب‌ها نباشد.

رئیس سابق شورای شهر تهران ادامه داد: ما باید متحد و منسجم باشیم و با این اتحاد و با تکیه بر نیروی جوان و انسانی خود موفق شویم اگر چشم به سازش و مذاکرات و ... بخواهیم بدوزیم و به این موارد امید داشته باشیم به همان بلایی که با برجام سر ما آوردند و به همان نقض عهد و ناجوانمردی دچار خواهیم شد.

چمران گفت: باید توجه داشته باشیم که انقلاب اسلامی و آرمان‌ها اما در این فضای تیره و تار گم نشود و نباید مکتبمان را کنار بگذداریم یا به آن پشت کنیم، نباید رهبری را فراموش کنیم باید بدانیم ولایت و رهبری یکی از بزرگترین اصول انقلاب  ما است و بعد از ان ایثار و شهادت و گذشت است که در مقابل اسراف، اشرافی گری، اختلاس و ... قرار دارد و چیزی که ما را در انقلاب و دفاع مقدس به پیروزی رساند همین اسلام، رهبری الهی و ایثار و شهادت بوده است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.