شناسه : 34719008


به طور میانگین ماهیانه هزارو500 وام ازدواج به زوج های جوان یزدی پرداخت می شود.

به گزارش یزد آوا، بر خلاف سال های پیش كه باید برای دریافت وام ازدواج به بانك‌های متعددی مراجعه می‌كردید و مدتها در صف انتظار باقی می‌ماندید، در حال حاضر به طی این روند طولانی نیازی نیست و برای دریافت آن روال ساده‌تری طراحی شده است.

روش ثبت نام

کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط فوق هستند، ابتدا باید از طریق سایت ve.cbi.ir ثبت نـام کرده و فرم مربوطه را تکمیل كنند که در صورت موفقیت آمـــیِز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهـگیری 10 رقمی که کاملا محرمانه است، به شخص ثبت نام کننده داده می‌شود.

متقاضیان موظف هستند ظرف مـدت 3 الی 4 روز جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خـود و هـمچنین نام شـعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صـورتی که شــعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد، باید با در دست داشتن مدارک مـــورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعـلام می‌شود، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام كنند.

 

مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد

مدت بازپرداخت تسهیلات 36ماهه با اقساط مساوی بوده و ســـررسید اولین قــسط، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات است. نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج 4 درصد و مبلغ آن 15 میلیون تومان تعیین شده است. 

درخواست كنندگان تسهیلات باید دقت كنند كه در صورت عدم مراجعه به شعبه مربوطه در مدت زمان تعیین شده، اطلاعات ثبت نامی آنها حذف خواهد شد.

 

چند روزه می توان در یزد وام ازدواج گرفت؟

کارشناس ازدواج و تعالی اداره کل آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در رابطه با وضیعت پرداخت وام ازدواج به زوج های یزدی با بیان اینکه تعداد پرداخت ماهیانه تسهیلات ازدواج در استان یزد متفاوت است، گفت :به طور میانگین ماهیانه هزارو500 وام ازدواج به زوج های جوان یزدی پرداخت می شود.

«معصوصه فلاح زاده» افزود: در فروردین ماه سال 1397، 3 هزار و 257 نفر درخواست وام ازدواج داده اند که از این تعداد هزار و 307 نفر در انتظار تعیین شعبه بانک، 595 نفر در انتظار پذیرش در شعبه بانک؛ 856 نفر در انتظار تکمیل مدارک، 390 نفر در انتظار اخذ وام و 87 نفر هم از تسهیلات بهره برده اند.

 

پرداخت وام ازدواج به 7 هزار و 335 زوج یزدی

وی با بیان اینکه در سال گذشته 1 میلیون و 175 هزار و 284 نفر در کل کشور از تسهیلات وام ازدواج بهره برده اند، خاطرنشان کرد: به 02/94 درصد متقاضیان وام ازدواج در استان یزد، تسهیلات پرداخت شده است.

فلاح زاده، ادامه داد: طبق اعلام بانک مرکزی در سال 1396، جمعاً 15 هزار و 645 نفر متقاضی دریافت وام بوده اند که از این تعداد به 14 هزار و 710 نفر وام پرداخت شده، 93 نفر متقاضی درصف، 79 نفر در انتظار اخذ وام، 247 نفر در انتظار تکمیل مدارک، 59 نفر در انتظار پذیرش در شعبه و 479 نفر در انتظار تعیین شعبه بوده اند.

وی با ابراز امیدواری برای پرداخت تسهیلات به 100 درصد متقاضیان وام ازدواج استان یزد در سال 97، اذعان داشت: در حال پیگیری و تشکیل جلسات با شورای هماهنگی بانک ها جهت ایجاد سازوکاری سریع تر برای پرداخت به موقع تسهیلات هستیم.

 انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.