شناسه : 35279590
امام جمعه یزد:


امام جمعه یزد گفت: باید سبک عزاداری‌ها متناسب با شأن ائمه اطهار(ع) باشد و اشعار و مطالبی که توسط مداحان و وعاظ در مراسم‌ها خوانده می‌شود، به تبیین واقعه عاشورا و اهداف قیام حسین بپردازد.

به گزارش یزد آوا، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) بر اهمیت عزاداری صحیح و دوری از خرافات در مجالس اباعبدالله(ع) تاکید کرد و گفت: باید اشعار و مطالبی که توسط مداحان و وعاظ در مراسم‌ها خوانده می‌شود، به تبیین واقعه عاشورا و اهداف قیام حسین بپردازد.

وی با با بیان اینکه باید سبک عزاداری‌ها متناسب با شأن ائمه اطهار(ع) باشد، افزود:  متأسفانه عده ای به نحوی اقدام به نوحه خوانی می‌کنند که نه اشعار و نه سبک عزاداری در شأن امام حسین (ع) نیست و رؤسای هیئت‌های مذهبی باید نسبت به این موضوع عکس العمل نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تصریح کرد: هر شعر و نوحه ای نباید در مداحی‌ها مورد استفاده قرار گیرد و شاعران آیینی اشعار خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که متناسب با واقعه عاشورا و در شأن ائمه اطهار (ع) به ویژه امام حسین (ع) و خاندان ایشان باشد.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تهدید و تحریم دشمنان علیه انقلاب ادامه دارد،عنوان کرد:  آمریکا ۴۰ سال است که تمام تلاش خود را برای تحت سلطه گرفتن ایران اسلامی به کار گرفته است اما ناکام مانده و اکنون با توطئه‌های مختلف در صدد فروپاشی نظام است اما باید بداند که این آرزو را به گور خواهد برد.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب ما ادامه قیام عاشورا است و دشمنان بدانند که ملت ایران به هیچ وجه زیر بار ظلم و ستم نخواهند رفت. در حالی که مردم ایران پیش از انقلاب حتی از یک پاسبان یا یک نوکر سفیر آمریکا می‌ترسیدند و حق دم زدن از آزادی‌هایشان را نداشتند اما انقلاب آمد و همه آرزوهای امریکا را نقش برآب کرد و امروز امریکا از جسارت و شجاعت ملت ایران می هراسد.

امام جمعه یزد گفت: مسئولان باید قدردان مردم و دلبستگی آنها به انقلاب و نظام اسلامی باشند و با همه وجود و همراه با برنامه ریزی مدون برای رفع مشکلات فرهنگی و اقتصادی وظایف خود را انجام دهند و اکنون که دشمنان بر فشارهای خود افزودند، باید وحدت و همکاری ها افزود تا توطئه دشمنان خنثی شود و برای تعالی نظام و خدمت به مردم تلاش بیشتری داشت.

وی با اشاره به برخی احتکارها و گرانفروشی ها در جامعه ادامه داد: در این وضعیت کنونی اقتصاد مردم و مسئولان باید بیش از پیش مصالح نظام و کشور را در نظر گیرند و خدمت به مردم و آسایش آنها را سرلوحه کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.