شناسه : 10336254
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:


محمد صالح جوکار در پی اقدام مسئولین میراث فرهنگی در استفاده از ماشین‌های فوق سنگین جاده سازی جهت پاکسازی مخروبه ضلع شرقی امیر چخماق با اشاره به غیرقانونی بودن این اقدام گفت: باید این موضوع کارشناسی و بررسی شود و با افراد متخلف که از وسایل غیر مجاز استفاده کردند، برخورد شود.

در پی اقدام مسئولین میراث فرهنگی در استفاده از ماشین‌های سنگین و فوق سنگین راه سازی و جاده سازی جهت پاکسازی مخروبه ضلع شرقی امیر چخماق (مکان مورد نظر شورای تأمین برای تدفین شهدا) نماینده مردم یزد و اشکذر در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا با اشاره به غیرقانونی بودن حتی استفاده پیکور بر بدنه ابنیه تاریخی گفت: باید این موضوع کارشناسی و بررسی شود و با افراد متخلف که از وسایل غیر مجاز استفاده کردند، برخورد شود.

محمد صالح جوکار با بیان اینکه  شهدا با حرکت مردم در بهترین مکان دفن شدند، تصریح کرد: متأسفانه کارشناسانی که از تهران در مورد تدفین شهدا نظر می‌دادند به خطا رفتند و کدهای اشتباه به مسئولان استان دادند و نظر آنها در تدفین شهدا در داخل سازه امیرچخماق اصلا کارشناسی نبود.

وی تأکید کرد: محل تدفین شهدا ارتباطی با سازه ندارد و به اعتقاد من این بهترین اقدام و عملی بود که مردم در جهت تدفین شهدا انجام دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عمارت عظیم میرچخماق با تدفین شهدا عظمت دیگری پیدا کرد، یاد آور شد: این را باید برای خود  افتخار و ارزش بدانیم که تاریخ مجموعه امیر چخماق و میراث فرهنگی ما به برکت شهدا زنده شد و قدر مسلم با وجود شهدا به این سازه عظیم و استحکام سازی آن توجه بیشتری خواهد شد.

جوکار ادامه داد: پیام امروز امیر چخماق شجاعت، پایداری، مقاومت و ایستادگی و ولایتمداری  مردم در  8 سال دفاع مقدس است که ویترین آن شهدای عزیز هستند.

وی خاطر نشان کرد: شهدا میراثی هستند که از هر چیز بالاترند و حافظ و نگهدارنده میراث فرهنگی خواهند بود و اگر آنها را حفظ نکنیم، میراث فرهنگی وجود نخواهد داشت و با حفظ عزت و اقتدارمان  در دنیا به خودی خود میراث فرهنگی هم حفظ خواهد شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.