شناسه : 6952387
ایران در رسانه‌های صهیونیستی؛


بنیامین نتانیاهو روز یک‌شنبه و در قالب بمباران رسانه‌ای خود در فاصله سه هفته مانده به مهلت توافق نهایی هسته‌ای، به مذاکره‌کننده‌های بین‌المللی اصرار کرد تا مقابل تهران "تسلیم" نشوند.

به گزارش یزد آوا، سرخط اخبار ایران در رسانه‌های صهیونیستی به همراه گزیده‌ای از مهمترین مطالب آن در ادامه برای استفاده کارشناسان و مخاطبان محترم آمده است:

مشرق: محورهای اصلی اخبار روز گذشته رسانه‌های انگلیسی‌زبان صهیونیست‌ها درباره ایران شامل بمباران رسانه‌ای نتانیاهو بر سر کشورهای 1+5، تحلیلی اسرائیلی از اهداف ایران در ساخت بمب هسته‌ای، و جریمه سرسام‌آور یک بانک فرانسوی به خاطر دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌شود.

یدیعوت آحارانوت/ نتانیاهو به غرب هشدار داد: در توافق هسته‌ای مقابل ایران "تسلیم" نشوید

 

بنیامین نتانیاهو روز یک‌شنبه و در قالب بمباران رسانه‌ای خود در فاصله سه هفته مانده به مهلت توافق نهایی هسته‌ای، به مذاکره‌کننده‌های بین‌المللی اصرار کرد تا مقابل تهران "تسلیم" نشوند.

اسرائیل

 

نخست‌وزیر اسرائیل در مصاحبه با رسانه‌های شش قدرت جهانی بار دیگر بر خواسته اسرائیل برای از بین بردن غنی‌سازی اورانیوم و فناوری‌های دیگر در ایران تأکید کرد و گفت در غیر این صورت سلاح‌های هسته‌ای در دسترس ایران خواهد بود.

نتانیاهو در مصاحبه با شبکه اسکای‌نیوز انگلیس گفت: در صورت رسیدن به این توافق، ایران می‌تواند هر زمانی که بخواهد ناظران خارجی را کنار بزند یا فریب دهد و به سمت اورانیوم غنی‌شده بشتابد که برای ساخت بمب‌های هسته‌ای ضروری است.

وی در گفتگو با سی‌ان‌آن آمریکا نیز تأکید کرد که هر توافقی با ایران باید شبیه به خارج کردن سلاح‌های شیمیایی از سوریه باشد، "چون به این ترتیب شما روی ناظران حساب نمی‌کنید، روی تخلیه حساب می‌کنید. [تأسیسات را] از بین می‌برید، [مواد] را نابود می‌کنید، و هرچه را نابود نکرده‌اید از ایران بیرون می‌برید."

نخست‌وزیر اسرائیل با شبکه‌های آرد رادیوی آلمان، سی‌سی‌تی‌وی چین، فرانس 24 فرانسه و کانال 1 روسیه نیز مصاحبه کرده است. دیپلمات‌های غربی می‌گویند تمدید مهلت توافق نهایی امکان‌پذیر است، اما به عقیده برخی دیپلمات‌ها، این گزینه در صورتی مورد استفاده دارد که توافقی قابل دسترس باشد، نه این‌که هیچ پیشرفتی حاصل نشود.

یدیعوت آحارانوت/ بمب ایرانی جهان عرب را نشانه رفته است

نتیجه همه مقاله‌هایی که پیش از این مقاله نوشته شده و همه مقاله‌هایی که در آینده نوشته می‌شود این است: آمریکا در حال برگزاری مذاکرات برای کاهش تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران است، و ایران هم قول می‌دهد تا در عوض، تأسیسات هسته‌ای نسازد.اسرائیل

اما نتیجه واقعی چیست؟ به نظر من این است که ایرانی‌ها آمریکایی‌ها و دنیا را فریب می‌دهند و یک روز به بمب هسته‌ای می‌رسند. اما سؤال این‌جاست که این اتفاق چه زمانی می‌افتد و آیا اسرائیل هم در"لیست مشتریان" ایران هست یا نه. بگذارید حرف آخر را اول بزنیم: ایرانی‌ها بعد از حمله شیمیایی عراق، شروع به ساخت بمب هسته‌ای به عنوان پاسخی به این حمله کردند. آن‌ها می‌دانند که نمی‌توانند به مصر و اردن اعتماد کنند، چون این دو کشور با اسرائیل پیمان صلح امضا کرده‌اند. بنابراین راه تروریسم را پیش گرفته‌اند و از حزب‌الله و حماس حمایت می‌کنند.

صلح در جهان عرب نیز به سود ایرانی‌هایی نیست، که با دورنگری و فکر کردن درباره آینده، در حال ساخت تأسیسات هسته‌ای علیه اعراب هستند. بنابراین، در آینده نزدیک، هدف ایران این است که تحریم‌های بین‌المللی را از گردن خود باز کند، چون جهان عرب هم ممکن است به این ترتیب آن‌ها را رها کند. و پس از لغو تحریم‌ها دوباره ساخت تأسیسات هسته‌ای و به عبارت دیگر بمب هسته‌ای را از سر خواهند گرفت.

دیوانگی کامل است که کسی بخواهد از این بمب‌ها علیه اسرائیل استفاده کند، اما از طرف دیگر هم بی‌مسئولیتی است که کسی در اسرائیل در این‌باره فکر نکند و خود را برای آن آماده نکند.

تایمز اسرائیل/ بانک فرانسوی به خاطر معامله با ایران 8.9 میلیارد دلار جریمه شد

منابع نزدیک به خبرگزاری فرانسه خبر داده‌اند که بانک فرانسوی "بی‌ان‌پی پاریبا" موافقت کرده تا برای آن‌که به خاطر تعامل با کشورهای تحریم شده آمریکا از جمله ایران در دادگاه محاکمه نشود، مبلغ 8.9 میلیارد دلار به مقامات آمریکایی جریمه پرداخت کند.

اسرائیل

طبق این توافق، بی‌ان‌پی مجبور است به جرم خود در تعامل با کشورهای لیست سیاه واشینگتن، به خصوص ایران بین سال‌‌های 2002 تا 2009 اعتراف کند. اقدامی که ممکن است حتی منجر به باطل شدن مجوز فعالیت این بانک شود.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.