شناسه : 9751573
فرماندار تفت در نشست شورای مدیریت بحران شهرستان:


فرماندار تفت در نشست شورای مدیریت بحران شهرستان تفت با تاکید بر آمادگی همه دستگاهها به ویژه در فصل سرما در برابر حوادث احتمالی گفت: با سرما نمی شود بازی کرد و همه دستگاهها و نهادها باید در امور مربوط به خود، نقاط بحرانی احتمالی را شناسایی و پیش از فرا رسیدن فصل سرما راهکارهای لازم برای حل این موارد احتمالی بیاندیشند.

به گزارش یزد آوا به نقل از صبح تفت، نشست شورای مدیریت بحران شهرستان تفت روز گذشته با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و ریاست فرماندار در محل سالن اجتماعات سردار جاوید الاثر حاج احمد متوسیان برگزار شد.

فرماندار تفت در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت و تبریک هفته بسیج گفت: حماسه آفرینی بسیجیان در عرصه های مختلف بر ‌هیچکس پوشیده نیست ومورد ستایش همه آحاد مردم است نظام باشند.

«محمود زارع» حفظ ارزش ها اسلامی ایرانی، و امنیت و آرامش امروز را از برکات ایثارگری ها و شجاعت بسیجیان عنوان کرد و گفت: لازم است در این هفته مردم و مسئولان این روزها را گرامی بدارند.

وی  با قدردانی از خدمات و تلاشهای اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان تفت گفت: آنچه که بیش از هرچیز در کاهش خسارات جانی و مالی احتمالی ناشی از حوادث غیرمترقبه موثر است آمادگی در برابر وقوع این گونه رویدادهاست.

فرماندار تفت با تاکید بر آمادگی همه دستگاهها به ویژه در فصل سرما در برابر حوادث احتمالی گفت: با سرما نمی شود بازی کرد و همه دستگاهها و نهادها باید در امور مربوط به خود، نقاط بحرانی احتمالی را شناسایی و پیش از فرا رسیدن فصل سرما راهکارهای لازم برای حل این موارد احتمالی بیاندیشند.

زارع با بیان این که حادثه هرگز خبر نمی دهد گفت: لذا باید با ارائه آموزشهای لازم و کسب آمادگی های کافی، زمینه را برای کاهش خسارات ناشی از وقوع حوادث و بحران های احتمالی فراهم آورد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به فصل سرما و استقبال مردم از برخی مناطق برفگیر شهرستان، به موضوع پیست سخوید اشاره کرد و گفت: تاکنون اقداماتی ایمن سازی نظیر ملایم کردن شیب پیست و فنس کشی انجام شده است و تلاش خواهد شد تا اقدامات دیگری نظیر تیوپ گذاری، تعبیه پارکینک و ...  صورت گیرد تا زمینه وقوع حوادث در این منطقه بیش از پیش کاهش یابد اما انتظار داریم مردم با آگاهی از خطرات احتمالی، نکات ایمنی را در زمان حضور در این منطقه در نظر بگیرند.

فرماندار تفت با قدردانی از حمایت های معاون عمرانی استاندار یزد و مدیرکل امور روستایی استانداری در این رابطه، بر ایفای نقش همه دستگاهها برای اصلاح وضعیت و ساماندهی منطقه برفگیر سخوید تاکید کرد و گفت: لازم است اکیپهای امدادی هلال احمر، آمبولانس و اورژانس در روزهای شلوغ در این مراکز مستقر باشند.

وی بر اندیشیدن تدابیر لازم از سوی راهنمایی و رانندگی شهرستان و پلیس راهوار در فصل سرما نیز تاکید کرد.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد. 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.