شناسه : 10147767
یک مقام صهیونیست:


یک مقام ارشد صهیونیست گفت که این رژیم در طول مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، نمی‌خواهد واشنگتن را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران تحت فشار قرار دهد، اما اگر مذاکرات تا موعد مقرر به نتیجه نرسد، آن وقت به دنبال آن خواهد بود که اقدامات شدیدتری علیه تهران انجام شود.

به گزارش یزد آوا به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: "یووال ولمن"، مدیرکل وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی، به خبرگزاری رویترز گفت: در چارچوب مذاکرات که تمدید هم شده است، ما فکر می‌کنیم اقدام درست همان تحریم‌های مداوم و قدرتمند است.


وی در ادامه اظهار داشت: ما در حال حاضر دنبال تحریم‌های بیشتر نیستیم. می‌دانم که هیچ مقام اسرائیلی به شکل رسمی یا حتی غیررسمی هم که شده چنین خواسته‌ای ندارد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به تازگی از 1+5 خواسته است که از فرصت تمدید مذاکرات هسته‌ای برای وارد آوردن فشار بیشتر به ایران استفاده کنند.

اما اکنون مدیرکل وزارت اطلاعات اسرائیل می‌گوید که اگر ایران و ۱+۵ تا ضرب‌الاجل جدید، ۱۰ تیر، به توافق دست نیابند آن وقت اسرائیل از1+5  می‌خواهد که تحریم‌های محدود لغو شده علیه ایران بار دیگر به اجرا گذاشته شود.

به گفته او، کنگره بعدی آمریکا نیز که در آن جمهوری‌خواهان اکثریت را در اختیار دارند، احتمالا از اقدامات شدیدتر علیه ایران حمایت می‌کنند.

این مقام صهیونیست، در نهایت ادعا کرده که آمریکا همچنان از امکانات بسیاری برای تشدید اقدامات علیه ایران برخوردار است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.