شناسه : 29753290
کارشناس برجسته مسائل سیاسی:


کارشناس مسائل سیاسی گفت: بر اساس سند چشم انداز 1404 ما باید قوترین قدرت منطقه در عرصه‌های مختلف از جمله سیستم دفاعی باشیم و اظهارات روحانی با مبانی دینی، قانون اساسی و سند چشم انداز و همچنین امنیت ملی در تضاد است.

به گزارش یزد آوا، حسن روحانی در همایش بین المللی مقابله با گرد و غبار که با حضور مسئولان و نمایندگان سازمان ملل متحد، وزرا و نمایندگان 43 کشور و مقامات و مسئولان داخلی در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تأکید بر اینکه به جای قوی‌ترین کشور منطقه شدن، باید در پی قوی‌تر شدن منطقه خود باشیم، تصریح کرد: قوی‌ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اول دنبال شود، بلکه باید منطقه قوی‌تر مد نظر ما باشد، نه اینکه در رقابت‌های منطقه‌ای یک کشور بخواهد در برابر کشورهای دیگر منطقه قد علم کند و قدرت خود را به رخ بکشاند و تفرقه و شکاف را بیشتر کند. ما عضو یک خانواده در منطقه مهم خاورمیانه و غرب آسیا هستیم که نمی‌توانیم از هم فاصله بگیریم. در یک خانواده قوی است که یک جمع می‌تواند خوب زندگی کند و نباید چنین باشد که تنها یک فرد در جمع خانواده قوی بوده و بقیه ضعیف باشند.

دکتر «اکبر غفوری» در خصوص این اظهارات تنش‌‌زای روحانی در گفتگو با خبرنگار یزدندا گفت: نظام ما یک جمهوری اسلامی است نه یک جمهوری تنه و از همین رو مسئله اسلامی بودن نظام الزاماتی را برای ملت و مسئولین به همراه دارد، همچنین علاوه بر این الزامات کشور ما اسناد ملی، سند دفاعی و سند توسعه دارد که این‌ها نیز باید رعایت و بر اساس آنها عمل شود.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: دشمن دست از دشمنی با شما برنخواهد داشت و دائما در حال توطئه برای نابودی شما و دینتان است و حضرت امام(ره) نیز بارها موضوع غفلت از دشمنان را متذکر شده‌اند.

وی افزود: در سال‌های اخیر و غفلت برخی مسئولان از حساسیت دشمنی علیه نظام اسلامی رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای بارها ضرورت بالا بردن توان دفاعی کشور را مطرح کرده‌اند.

دکتر غفوری اذعان کرد: امام(ره) فرمودند دشمن، دشمنی‌ا‌‌ش تمام نمی‌شود و شکل‌های آن تغییر می‌کند و قرآن نیز می‌فرماید: نظام اسلامی باید تا می‌تواند از لحاظ تجهیزات نظامی و دفاعی خود را قوی کند و این تجهیزات نماد بازدارندگی در مقابل دشمنان باشد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بر اساس سند چشم انداز 1404 ما باید قوترین قدرت منطقه در عرصه‌های مختلف از جمله سیستم دفاعی باشیم و این اظهارات روحانی با مبانی دینی، قانون اساسی و سند چشم انداز و همچنین امنیت ملی در تضاد است.

وی ادامه داد: با توجه به قانون اساسی دولت ملزم است توان دفاعی کشور را قوی کند تا دشمنان فکر حمله و تجاوز نکنند و امروز با توجه به اینکه آمریکا 38 پایگاه نظامی در اطراف کشور ما دارد، حداقل کار دولت باید آمادگی کامل برای حفظ امنیت مردم باشد.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: طرح مسائلی مانند اینکه روحانی می‌گوید: «قوی‌ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اول دنبال شود» نوعی حاشیه‌سازی است تا ذهن مردم را از پیگیری مشکلات اصلی و اساسی کشور دور کند و به سمت چنین مسائلی بکشاند کمااینکه در گذشته نیز به همین صورت بوده است و دولت به جای رفع مشکلات معیشتی مردم و حل بحران اقتصادی کشور موضوع لغو سخنرانی‌ها، کنسرت و غیره را مطرح میکند تا افکار عمومی را منحرف کند.

وی افزود: دولت باید نزدیک به یک میلیون شغل در سال 96 ایجاد می‌کرد و اکنون بعد از چهار ماه هیچ گزارشی ارائه نشده است، امروز مسائل حاشیه‌ای مطرح می‌شود تا ذهن ها از طلاق و اعتیاد و ازدواج فاصله بگیرد.

دکتر غفوری تصریح کرد: بحث سنگ قبر همسر آیت الله علم‎‌الهدی را مطرح می‌کنند تا کسی متوجه نشود دولت دوباره با شرکت توتال که سابقه خوبی در کشور ما ندارد و همچنین 20 درصد از پروژه‌های قبلی عسلویه که در اختیار این شرکت بوده است در حاشیه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در برهه‌ای از زمان که مذاکرات صورت می‌گرفت بحث مذاکره امام حسین(ع) در کربلا را مطرح ‌می‌کردند و امروز هیچ پاسخی در مقابل برداشته نشدن تحریم ها و همچنین تحریمهای مجدد ایران از سوی غرب و مصادره شدن ساختمان ایران در نیویورک ندارند.

دکتر غفوری تصریح کرد: طرح مسکن مهر را مزخرف خواندند و طرح مسکن اجتماعی را مطرح کردند اما بعد از گذشت 4 سال هنوز طرح مسکن اجتماعی آیین‌نامه‌اش نیز در مجلس تدوین نشده است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: روحانی برای فرار از پاسخگویی به مسائل و مشکلات مهم کشور و جبران ناکارآمدی دولتش حرف‌های حاشیه‌ای مطرح می‌کند و اینجاست که مسئله کسب بصیرت و بصیرت افزایی اهمیت پیدا می‌کند.

انتهای پیام/ک
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.