شناسه : 36593388
ابوترابی:


ابوترابی گفت: جریان فکری و اعتقادی بنده مشخص و در شورا نیز از استقلال رای برخوردار هستم هیچ گاه براساس گروه و حزب تصمیمی نمی‌گیرم، در بسیاری از مسائل با گروه شش نفره شورا حتی در مبنای اعتقادی نیز همخوانی و همراهی ندارم.

به گزارش یزد آوا، محسن ابوترابی‌ در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص انتخاب شهردار یزد گفت: متأسفانه در انتخاب شهردار یزد مسیری طی شد که اصلا خوشایند نبود، گروه شش نفره گزینه‌هایی غیربومی را برای یزد در نظر گرفته بودند که با سمت شهرداری یزد سنخیت نداشتند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرصت کوتاهی باقی مانده بود ما بر گزینه بومی برای شهرداری یزد تاکید داشتیم به گونه‌ای که دور از مسائل جناحی و گروهی عمل کند، بتواند برای شهر سرمایه‌گذاری کند چرا که کارهای نیمه تمام زیادی باقی مانده و کارهای زیربنایی محسوسی در شهر انجام نشده است و مردم و شهر بلاتکلیف بودند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد عنوان کرد: با توجه به جریان پیش آمده حق با مردم بود و بزرگان نیز توصیه داشتند که هر چه سریعتر تکلیف شهر روشن و تا جایی که امکان دارد از موارد خاص چشم پوشی و وفاق ایجاد شود تا در مجموع شهر و مردم متضرر نشود و وضعیت شهر به حالت طبیعی برگردد.

ابوترابی با بیان اینکه یزد به یک شهردار بومی با مدیریت که بتواند این وضع را جمع کند نیاز داشت، تصریح کرد: کنار گذاشتن افراد شاخص، نامدار و ارزشمند در استان از هر تفکر که دغدغه‌مند مردم و شهر باشد، اهل کار باشد و به مباحث حاشیه‌ای نپردازد و معرفی گزینه‌های غیر بومی با توصیه‌های سیاسی خاص از خارج از استان و دیکته کردن آنها به شهر توهین به یزد بود و اگر این جو عمومی در شهر به وجود نیامده بود همچنان گروه خاص در شورا از مواضع خود کوتاه نمی‌آمدند.

وی با بیان اینکه درنهایت و با توجه به فرصت کم پیش رو، انتخاب شهردار برای اعضا به دو گزینه محدود شد، عنوان کرد: بنده در مجموع با بررسی‌های انجام شده از بین آقایان «جمال‌الدین عزیزی» و «احمد زارع‌ پور»، عزیزی را برای سمت شهرداری یزد مناسب‌تر دیدیم و او را انتخاب کردم. جمال‌الدین عزیزی چهره‌ای بومی و با سابقه مدیریتی در مجموعه‌های مختلف و از خانوادده‌ای خوشنام و ریشه دار است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد در پاسخ به اینکه چرا در مقابل یکسان بودن آرای گروه 6 نفره شورا، رأی گروه پنج نفره یکسان نماند، گفت: با بررسی انجام شده و جلسه‌ای که با دیگر اعضا برگزار شد بنده شرعا به این نتیجه رسیدم که به عزیزی رای بدهم و اصلا بحث حزبی و گروهی مطرح نیست، فردی را برای شهرداری یزد می‌خواهیم که شهر را برای همشهریان و نه برای منفعت حزب و گروه خاص بخواهد.

ابوترابی در خصوص انتخاب خود برای شهرداری یزد گفت: جریان فکری و اعتقادی بنده مشخص است و در شورا نیز از استقلال رای برخوردار هستم هیچ گاه براساس گروه و حزب تصمیمی نمی‌گیرم، در بسیاری از مسائل با گروه شش نفره شورا حتی در برخی مبانی اعتقادی نیز همخوانی و همراهی ندارم، شخصا شهردار منتخب را موثر برای شهر یزد دیدم و تا زمانی که در مسیر خدمت به شهر و همشهریان و نه حزب، گروه و منافع افراد خاص قدم برمی‌دارد او را همراهی می‌کنیم در غیر اینصورت از همراهی ما باز می‌ماند.

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.