شناسه : 37943174
رئیس پلیس راهور استان یزد خبر داد


رضا زارع گفت: با فراگیر شدن دوچرخه‌سواری در یزد به طور میانگین هر شب شاهد حداقل یک حادثه و برخورد با دوچرخه در معابر یزد هستیم.

سرهنگ رضا زارع در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، در خصوص حوادث دوچرخه سواری در یزد گفت: با برداشته شدن محدودیت‌هایی که به واسطه شیوع کرونا اعمال شده بود و تقریبا از 20 فروردین ماه با فراگیر شدن دوچرخه سواری در یزد به طور میانگین هر شب شاهد حداقل یک حادثه و برخورد با دوچرخه در معابر یزد هستیم که عموما منجر به جرح و انتقال به بیمارستان شده است.

وی با بیان اینکه از 20 فروردین ماه تاکنون حدود 30 حادثه دوچرخه سواری در یزد رخ داده است، ادامه داد: در اکثر معابر یزد که دوچرخه سواران حضور دارند این حوادث رخ داده و جای مشخصی نمی‌توان برای آن عنوان کرد، برای نمونه شب گذشته در پل شرکت نفت حادثه برخورد با دوچرخه رخ داد و در شب‌های گذشته نیز معابری چون بلوار باهنر، خیابان امام خمینی(ه)، مهرآوران و ... حادثه دوچرخه سواری را به خود دیده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان یزد عنوان کرد: معمولا این تصادفات از جلو به عقب رخ داده است به این صورت که خودرو یا موتورسیکلت از جلو به پشت دوچرخه برخورد کردند که این موضوع ناشی از نبود علائم هشدار دهنده از جمله نبود چراغ چشمک زن در دوچرخه، عدم نصب شب رنگ و همچنین پوشیدن لباس تیره توسط دوچرخه سوار و حرکت دسته جمعی و موازی دوچرخه سواران است.

زارع تصریح کرد: ما موافق دوچرخه سواری هستیم و امیدواریم که روزی جایگزین استفاده از موتورسیکلت و خودروهای تک سرنشین بشود اما باید ابتدا زیرساخت‌های آن از جمله مسیرهای دوچرخه سواری توسط مسئولین ایجاد شود و ایمن سازی صورت بگیرد و خود دوچرخه سواران نیز نکات ایمنی را رعایت کنند  و اگر چنین اقدامی صورت نگیرد تنها شاهد حوادث ناگوار خواهیم بود.

وی به دوچرخه سواران توصیه کرد: دوچرخه سواری را در معابری که به اندازه کافی روشنایی داشته باشد و به صورت بلوار و بزرگراهی نباشد انجام دهند و حتما از کلاه ایمنی، لباس رنگ روشن و نصب شب رنگ بر روی دوچرخه استفاده کرده و کاملا در منتها الیه راست خیابان و به صورت ستونی حرکت داشته باشند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.