شناسه : 38675037
معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی یزد خبر داد

بهره‌برداری از اولین پروژه طرح اقدام ملی مسکن یزد در دهه فجر


خواجه‌رضایی گفت: پروژه 36 واحدی طرح ملی مسکن واقع در بلوار نواب صفوی یزد که جز اولین پروژه این طرح است در دهه فجر امسال به بهره‌بردای می‌رسد.

احسان خواجه رضایی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در یزد گفت: در سه مرحله ثبت نام برای این طرح و همچنین به احتساب آمار فرهنگیان متقاضی، 22 هزار و 264 نفر در طرح مسکن ملی در استان یزد ثبت نام کردند که 13 هزار و 589 نفر حائز شرایط اولیه شدند.

وی ادامه داد: از بین تمام ثبت نام شدگان هشت هزار و 73 نفر برای این طرح در استان به تایید نهایی رسیدند که برای هفت هزار و 703 نفر افتتاح حساب صورت گرفته و از این تعداد پنج هزار و 657 نفر اقدام به واریز وجه کرده‌اند.

خواجه رضایی عنوان کرد: زمان واریز وجه برای متقاضیانی که در مرحله اول و دوم ثب نام کرده‌اند تقریبا به پایان رسیده است و ثبت نام شدگان در مرحله سوم هنوز تا 6 آذرماه فرصت دارند که نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کنند و چنانچه متقاضی در مهلت تعیین شده واریز وجه نداشته باشد و یا مراجعه‌ای برای پیگیری و تایید نهایی خود انجام ندهد از این طرح حذف می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی یزد در خصوص عملیات اجرایی پروژه مسکن ملی گفت: پروژه 36 واحدی طرح ملی مسکن واقع در بلوار نواب صفوی یزد که جز اولین پروژه این طرح است ان شاءالله در دهه فجر امسال به بهره‌بردای خواهد رسید.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح در آزادشهر و بلوار مدرس یزد آغاز شده است، همچنین کلنگ زنی این طرح در شهرستان‌های ابرکوه، تفت، بافق و مهریز نیز انجام شده و تقریبا عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان‌ها نیز آغاز شده است.

خواجه‌رضایی خاطرنشان کرد: طبق شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن، طول دوره ساخت دو سال تعیین شده است و طبق این شیوه نامه، بنا به قیمت تمام شده مسکن، 100 میلیون آن تسهیلات و مابقی آن آورده متقاضیان است و با این حال با برگزاری جلسات مختلف و رایزنی با کارخانجات مصالح ساختمانی سعی داریم که قیمت تمام شده این پروژه تا جای امکان کاهش یابد.

وی گفت: تقریبا از اوایل ماه آینده به متقاضیان براساس زمان واریز وجهی که داشتند اطلاع رسانی خواهد شد تا نسبت به انتخاب واحد و پروژه مورد نظر خود اقدام کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.