شناسه : 38328812
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد:

بیش از 100 پروژه توزیع برق در یزد افتتاح می‌شود/ بدهی 168 میلیاردی مشترکین یزدی به شرکت توزیع برق


آرش نواب گفت: 105 پروژه توزیع نیروی برق با هزینه بالغ بر 483 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت ددر استان یزد قابل افتتاح و بهره برداری است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، آرش نواب در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با بیان اینکه طول شبکه برق فشار متوسط و ضعیف در استان 19 هزار و 486 کیلومتر است که شامل 10 هزار کیلومترشبکه فشار متوسط و بیش از 8 هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف است.

وی ادامه داد: تعداد مشترکین شرکت توزیع برق استان یزد از 700 هزار مشترک عبور کرد و هم اکنون تعداد مشترکین در استان تا پایان مرداد ماه سال جاری به 701 هزار و 823 مشترک رسیده است که در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و ... وجود دارند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد عنوان کرد: فروش انرژی برق امسال تا پایان مردادماه هزار و 972 میلیون کیلو وات ساعت بوده است که بیشترین فروش به بخش صنعتی با 44 درصد از این میزان اختصاص دارد و بخش خانگی با 29 درصد و کشاورزی با  15 درصد در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

نواب در خصوص شاخص‌های عملکردی شرکت توزیع برق استان گفت: میزان خاموشی به ازای هر مشترک در سال 64 دقیقه در استان یزد است که این عدد در کشور برابر با 600 دقیقه است و استان یزد در این زمینه جایگاه اول را به خود اختصاص داده است بدین معنی که مردم استان از پایدارترین برق در کشور برخوردار هستند ضمن اینکه استان یزد در زمینه درصد تلفات شبکه برق نیز در مقایسه با متوسط کشوری کمترین تلفات را داشته و در جایگاه اول قرار دارد.

وی با بیان اینکه توزیع برق استان یزد در کشور بالاترین مشترک صنعتی را داراست، ادامه داد: استان یزد در زمینه تعداد مشترکین خانگی رتبه 28 را به خود اختصاص داده است و در این شاخص با متوسط کشوری با 80.6 درصد برابر است، از طرفی مشترکین صنعتی از نظر مصرف برق در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند و مشترکین خانگی نیز در این خصوص رتبه سی و ششم در کشور را دارند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به پاسخگویی شبانه‌روزی به مردم از طریق سامانه 121 عنوان کرد: در پنج ماهه نخست امسال به طور متوسط روزانه به یک هزار و 46 مورد تماس از سوی مردم با سامانه 121 پاسخ داده شده است که نشاندهنده ارتباط خوب این سازمان با مردم است.

نواب برقراری جلسات توجیهی آموزشی برای مشترکین صنعتی، جلسه هم اندیشی با ادارات استان برای جلب همکاری، پیگیری تغییر ساعت ت کاری ادارات استان، بررسی و پایش روزانه همه امورهای برقی، اطلاع رسانی و تبلیغات از طریق رسانه‌های جمعی، مدیریت بار از راه دور در بخش کشاورزی و ... را از جمله اقدامات شرکت جهت مدیریت بار شبکه توزیع برق  و کنترل پیک بار در استان برشمرد.

وی با بیان اینکه با همکاری مشترکین و کاهش بار در استان امسال قطعی برق در استان وجود نداشت و 88 درصد کاهش بار مربوط به صنایع استان بوده است، گفت: پیک بار در استان در تاریخ 25 مردادماه رخ داد و امسال شاهد رشد بار در استان به میزان 8.7 درصد بودیم که این میزان در کشور 1.1 درصد بود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد عنوان کرد: 105 پروژه با هزینه بالغ بر 483 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در سال جاری  در استان یزد قابل افتتاح و بهره برداری است که شامل پروژه‌هایی چون برق‌رسانی به روستاها، توسعه و احداث شبکه‌ها، اصلاح و بهینه سازی شبکه‌ها و تامین روشنایی است.

نواب در خصوص بدهی مشترکان به شرکت توزیع برق استان گفت: با توجه به شیوع کرونا و مشکلاتی که در پی داشت هم اکنون بدهی مشترکان شرکت توزیع برق در استان یزد 168 میلیارد تومان است که 35 میلیارد تومان آن مربوط به بخش خانگی، 80 میلیارد آن به بخش صنعت، 17 میلیارد به بخش عمومی، 9 میلیارد به بخش کشاورزی و 26 میلیارد آن به بخش تعرفه آزاد تعلق دارد و چنانچه این بدهی پرداخت نشود به بدهی انباشته سنگین تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.