شناسه : 10101967
بال ملائک فرش راه مردم یزد دارالعباده؛


نجف و کربلای معلی در ایام اربعین حسینی که به جرأت بزرگترین اجتماع مردمی جهان است هر ساله عاشقان فراوانی را از اقصی نقاط جهان به سوی خود دعوت می کنند.

به گزارش یزد آوا؛ نجف و کربلای معلی در ایام اربعین حسینی که به جرأت بزرگترین اجتماع مردمی جهان است هر ساله عاشقان فراوانی را از اقصی نقاط جهان به سوی خود دعوت می کنند.

در این شور حسینی که وصفش نه در قاب تصویر بگنجد و نه در رشته کلام، ایرانی ها همت دیگرگونه دارند به ویژه یزدی ها که دیارشان به دارالعباده شهرت یافته است و «حسینیه ایران» می خوانندش...

در این روزها که راه قدم برای تجدید پیمان و لبیک به ثارالله حضرت اباعبدالله(ع) به روی همه دلدادگان آن حضرت باز است بیش از 8 هزار مردم یزد رخت سفر بربسته اند و سوی کربلا قدم به زیارت گشاده اند.

برای اولین بار هیأت رزمندگان کشور با برپایی موکب به نام موکب الرضا و ایستگاه صلواتی در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، کار پخت و توزیع انواع غذای گرم چون آش گندم را عهده دار شده است که مسؤولیت این برنامه را جمعی از خیّرین شهر یزد عهده دار شده اند.

این برنامه به مدت سه روز با توزیع روزانه 40 هزار غذای گرم انجام می شود که توفیق این برنامه تنها به یزدی ها داده شده است.

موکب امام رضا از ارائه وجوهات مردمی، نذر گوسفند و یا عقیقه از طرف علاقه مندان، و طبخ به نیّت بانیان قربانی نیز استقبال می کند.

علاقه مندان می توانند نذورات خود را با مراجعه حضوری به دفتر فرهنگی امامزاده شاهزاده فاضل یزد واقع در خیابان امام خمینی(ره) تحویل دهند و یا  وجوهات خود را به شماره حساب بانک ملی بازار به شماره « ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۰۰۰۷ » واریز و یا با شماره ۳۶۲۲۷۷۲۸ تماس بگیرند.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.