شناسه : 22584634
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد:


مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به اینکه بیمه سلامت ۶۸ میلیارد تومان به بیمارستان‌های یزد بدهی دارد، گفت: سال گذشته ۱۷۲ میلیارد تومان بابت درمان بیمه‌شدگان بیمه سلامت در یزد پرداخت شد.

به گزارش یزد آوا، محمد دریجانی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به استقبال خوبی که مردم استان یزد از بیمه سلامت داشتند، اظهار داشت: تاکنون 341 هزار و 314 نفر در استان یزد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: بالاترین میزان تحت پوشش قرار گرفتن یزدی‌ها در بیمه سلامت مربوط به روستاییان است و 146 هزار و 715 نفر از کل بیمه‌شدگان سلامت یزد از روستاییان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد خاطرنشان کرد: پس از روستاییان، بالاترین آمار مربوط به کارکنان دولت با 89 هزار و 380 نفر است و مابقی مربوط به سایر اقشار است.

دریجانی به ارائه خدمات بیمه‌ای تحت عنوان بیمه سلامت همگانی اشاره کرد و گفت: بیش از 86 هزار و 424 نفر در استان یزد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفته‌اند که حق عضویت آنها صد در صد رایگان است.

وی با تاکید بر اینکه بیمه سلامت بخش مهمی از بار مالی درمان را از دوش خانواده‌ها برداشته است، ادامه داد: سال گذشته 172 میلیارد و 479 میلیون تومان برای بیمه شدگان سلامت در استان یزد هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد افزود: امسال هم تاکنون بیش از 51 میلیارد تومان هزینه شده و با توجه به میزان هزینه انجام شده تا پایان امسال هزینه انجام شده برای بیمه شدگان تا 17 درصد افزایش داشته باشد.

دریجانی از پرداخت بدهی بیمه سلامت به پزشکان و داروخانه‌ها و موسسات بخش خصوصی تا پایان خرداد ماه امسال خبر داد و گفت: میزان بدهی بیمه سلامت به بیمارستانهای استان 68 میلیارد تومان است که تا اسفند تمام این مبلغ تسویه می‌شود.

انتهای پیام/

تسنیم/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.