شناسه : 37491877
رئیس شورای شهر یزد:


رئیس شورای شهر یزد گفت: در استان و شهر ما، حدود 10 درصد اتباع بیگانه و بیش از این تعداد از شهرهای دیگر و حدود همین میزان از روستاها به شهر سرازیر شده‌اند و این بی برنامگی درمهاجرت هر گونه برنامه ریزی شهری را مختل می‌کند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، غلامعلی سفید صبح امروز در یکصد و پنجمین مجمع شهرداران کلانشهرها در هتل مشیرالممالک یزد ضمن تسلیت شهادت سپهبد سردار سلیمانی گفت: موضوع روز شهرداری‌ها در کشور لایحه درآمد پایدار است، در شرایط فعلی تحریم‌ها و کاستی درآمدها، تنها راه نجات کشور، تفویض اختیارها و توجه به حکومت‌ها و پارلمان محلی و توجه به درآمدهایی است که توسط نمایندگان مجلس وصول می شود است.

وی افزود: تجربه نشان داده است اگر بخواهیم تمرکزگرایانه مشکلات و شرایط فعلی را حل کنیم کمترموفق می‌شویم، تصویب نهایی این لایحه و انجام مدیریت یکپارچه حداقل در کلانشهرها پاسخ مناسب در شرایط ویژه و بحراتی فعلی است و غفلت از آن گناهی است که شاید جبران  ناپذیر باشد.

رئیس شورای شهر یزد عنوان کرد: در قانون شوراها دیده شده است که لایحه بودجه قبل از ارسال به مجلس در شورای عالی استان‌ها ارائه شود و این شورا در جهت عدالت و رفع تبعیض که وظیفه اصلی شوراها است نظر دهد که ظاهرا تا به حال انجام نشده است و توقع می‌رود که دولت و مسئولان قانونمند به این موضوع قانونی توجه بیشتری کنند.

سفید با بیان اینکه موضوع مهاجرت برای شهرها موضوع مهمی است، تصریح کرد: در استان و شهر ما، حدود 10 درصد اتباع بیگانه و بیش از این تعداد از شهرهای دیگر و حدود همین میزان از روستاها به شهر سرازیر شده‌اند و این بی برنامگی درمهاجرت هر گونه برنامه ریزی شهری را مختل می‌کند و امکان اینکه برای آموزش پرورش، بهداشت و درمان، مسائل شهری، اشتغال و مسائل فرهنگی برنامه ریزی کرد با عدم اطلاع از جمعیت آتی کاری عبث است و باید فکری برای آن شود.

وی ادامه داد: نمی‌توان این حجم مهاجرت را به ویژه در کلان شهرها داشته باشیم و بخواهیم برنامه‌ریزی درستی انجام دهیم تا نتایجی که مد نظر است در حوزه‌های مختلف به دست آید.

رئیس شورای شهر یزد گفت: شورای پنجم توجه خود را به مسائل فرهنگی، نشاط اجتماعی، شهرداری و نگه داشت آنچه در شهر است و توجه به مشکلات ریز و نه فقط توجه به پروژه‌های بزرگ و هزینه‌بر و احیای بافت تاریخ و توجه به معماری ملی و بومی داشته و در این مسیر کار کرده است.

سفید ادامه داد: شورای شهر یزد در زمینه گردشگری توجه ویژه ای داشته است و مثلث گردشگری بین شهرهای یزد اصفهان و شیراز تعریف شده و به نظر می‌آید اصفهان به عنوان پایتخت هنر، شیراز به عنوان پایتخت تاریخی و تمدن و یزد به عنوان پایتخت معماری حرکت‌های خوبی می‌توانند داشته باشند و با همدلی و نه رقابت با سایر شهرها قدم بردارند.

وی تصریح کرد: توجه به مسائل انسانی و حقوق همه افراد، بحث شهر در دسترس و قابل استفاده برای عموم مردم مخصوصا معلولین مورد توجه قرار گرفت و جشنواره معلولین در یزد برگزار شد و اقداماتی شد که معلولان به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری ما دستری پیدا کنند که امیدواریم ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.