شناسه : 36822970
تولیدکننده نوشت‌افزار اسلامی ایرانی:


مدیر مجموعه نوشت‌افزار اسلامی ایرانی «پرسام» گفت: شاید هیچ کس تصور نمی‌کرد در بازار بزرگ نوشت‌افزار که مملو از کالاهای خارجی بود، تولیدات داخلی و نوشت‌افزار داخلی به شرایطی که امروز دارد، برسد.

به گزارش یزد آوا؛ محمدجعفر کبریایی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: نوشت‌افزار اسلامی ایرانی شجره طیبیه‌ای است که از اوایل دهه 90 فعالیت خودش را شروع کرد.

وی افزود: در ابتدا با تلاش و کمک رسانه‌ها و مردم کار آغاز شد و چند تولیدکننده جوان خودشان را وقف این حوزه کردند و کارشان را به طور جدی شروع کردند و ایران‌نوشت رشد کرد.

این تولیدکننده نوشت‌افزار اسلامی ایرانی اظهار داشت: با توجه به شرایطی که سال 91 و 92 ما داشتیم، شاید هیچ کس تصور نمی‌کرد در بازار بزرگ نوشت‌افزار که مملو از کالاهای خارجی بود، تولیدات داخلی و نوشت‌افزار داخلی به شرایطی که امروز دارد، برسد.

نقش رسانه‌ها در معرفی نوشت‌افزار اسلامی ایرانی 

کبریایی خاطرنشان کرد: آنچه که در طول این مدت ما شاهد آن بوده‌ایم، استقبال قابل توجه مردم و جامعه از نوشت‌افزار اسلامی ایرانی است و شاید کسانی که خودشان از آن ابتدا کار را آغاز کردند تصور نمی‌کردند که چنین استقبالی بشود و کار تا این میزان پیش برود.

وی تأکید کرد: بخش قابل توجهی از پیشرفت کار حاصل عملکرد رسانه‌ها است و این رسانه‌ها هستند که می‌توانند به ذائقه مردم جهت بدهند و مردم را برای استفاده تولیدات با هویت ایرانی اسلامی تشویق کنند.

مدیر مجموعه نوشت‌افزار اسلامی ایرانی «پرسام» یادآور شد: ما در این چند سال شاهد تلاش‌های رسانه‌ها مانند رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها بودیم که شرایط را برای معرفی نوشت افزار اسلامی ایرانی فراهم کردند.

دولت چوب لای چرخ ما نگذارد، حمایت پیشکش

کبریایی با تأکید بر اینکه همه طرح‌های ما ایرانی اسلامی است، بیان کرد: در این مدت شش، هفت سال که از آغاز به کار نوشت‌افزار ایرانی اسلامی می‌گذرد، ما هیچ گونه حمایتی از دولت ندیدیم.

وی اضافه کرد: البته دولت همین که چوب لای چرخ ما نگذارد برای ما کافی است و همین که دولت در اقتصاد ما و کاغذ رانت‌های اقتصادی ایجاد نکند برای ما کافی است.

این تولیدکننده ایران‌نوشت تصریح کرد: اما ما در حال حاضر متأسفانه شاهد رانت‌های اقتصادی در زمینه کاغذ هستیم و همین امر گرانی عجیب و سرسام‌آور کاغذ را موجب شده است، به طوری که بند کاغذی که سال گذشته مثلا 180 تومان بود امسال 540 تومان است.

کبریایی ادامه داد: حتی اگر کاغذ با همان دلار آزاد و دلار 12 هزار تومان هم وارد شود، نباید قیمتش به 550 تومان و 580 تومان برسد و به نظر می‌رسد این گرانی افسارگسیخته کاغذ ماحصل اقدامات پشت پرده است.

وی افزود: ما امسال هم که در نمایشگاه هستیم، استقبال خوب مردم را می‌بینیم، این در حالی است که استقبال مردم منحصر به نمایشگاه نیست و آن‌ها در بازار نیز استقبال خوبی از نوشت‌افزار ایرانی دارند.

نقش مردم در جهت‌دهی به تولیدکنندگان

مدیر مجموعه نوشت‌افزار اسلامی ایرانی «پرسام» گفت: البته ما هنوز باید بیشتر کار کنیم و لازم است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور بجای توزیع و فروش اجناس بی‌کیفیت خارجی، تولیدات داخلی را توزیع کنند.

کبریایی با بیان اینکه البته همه کسانی که در داخل تولید می‌کنند طرح ایرانی نمی‌زنند و برخی تولیدکنندگان داخلی هم از طرح‌های خارجی استفاده می‌کنند، اظهار داشت: البته باز هم من این افراد را از کسانی که فقط از خارج وارد می‌کنند یک قدم جلوتر می‌دانم چرا که این‌ها تولیدکننده داخل هستند و به نفع کارگر ایرانی و اقتصاد ایرانی گام برمی‌دارند.

وی عنوان کرد: حمایت مردم و خانواده‌ها از تولیدات داخلی می‌تواند تولیدکنندگان را تشویق کند و آن‌ها را به سمت استفاده از طرح‌های اسلامی ایرانی سوق دهد.

کبریایی ادامه داد: ما می‌بینیم که وقتی مردم از طرح‌های ایرانی اسلامی حمایت و استقبال می‌کنند، تولیدکننده‌ای که تا قبل از این از طرح‌های خارجی استفاده می‌کرد او هم به سمت استفاده از طرح‌های ایرانی اسلامی سوق پیدا کرده است که این بیانگر نقش مردم است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.