شناسه : 36255951
رئیس کل دادگستری یزد خبر داد

تعیین مهلت شش ماهه برای سند دار شدن اراضی دولتی


رئیس کل دادگستری یزد گفت: بارها به مسئله سند دار شدن اراضی دولتی در جلسات متعدد تاکید شده است لذا با مصوبه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف 6 ماه ابتدائی سال 98 سند دار شوند.

به گزارش یزد آوا، نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد، گفت: فضاهای سبز و درختان مجراهای سالم سازی تنفس بشرند و همه باید در صیانت و حفظ و نگهدای از این انفال الهی اهتمام داشته باشند.
 
محمدرضا حبیبی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد اظهار داشت: برخی افراد سودجو و فرصت طلب در پی مطامع خود و سوء استفاده از تعطیلات نوروزی هستند که باید با ایجاد کشیک های نوروزی فرصت هرگونه تعدی و تجاوزی را از اینگونه افراد گرفت.
 
وی تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی و عمل کرد که اصلاً زمین خواری و تعدی به اموال بیت المال از ابتدا شکل نگیرد، چرا که وقتی با حکم دادگاه، خلع ید و قلع و قمع صورت می گیرد به هر حال اموال و ابنیه و درختانی از بین می رود که آن هم اگرچه سرمایه خصوصی است اما به هر حال از پول و وقت و هزینه کشور و همین مردم خرج شده است.
 
حبیبی، اصل تقدم پیشگیری از درمان و برخورد را یادآور شد و اظهار داشت : اگر بر اساس یک تسامح و تساهل ملکی مورد تجاوز و تعدی قرار گرفت، بازپس گیری آن منوط به صرف وقت و هزینه بسیار است در حالیکه با یک اقدام پیشگیرانه می توان از بسیاری از اینگونه مشکلات جلوگیری کرد.
 
رئیس کل دادگستری استان، به اهمیت مسئله کاداستر اشاره کرد و بیان داشت: با ثبت موقعیت دقیق اراضی در کاداستر از بسیاری از مشکلات حاشیه ای در خصوص اراضی کاسته خواهد شد که از این رو انتظار است ادارات متولی امور اراضی، تمام تلاش خود را در جهت تامین اعتبار و کسب بودجه اجرای کاداستر به خرج دهند.
 
وی تاکید کرد: بارها به مسئله سند دار شدن اراضی دولتی در جلسات متعدد تاکید شده است لذا با مصوبه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف 6 ماه ابتدائی سال 98 سند دار شوند و هرگونه تغییر در محدوده شهرها و تغییر متولیان اراضی نیز باید در این فرصت نسبت به تحویل و رد و بدل نمودن اسناد و مدارک مبادرت ورزند.
 
حبیبی خاطر نشان کرد: جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در سال آینده بیشتر و منسجم تر برگزار خواهد شد تا تمام دستور جلسات با فراغ بال بیشتر رسیدگی شود و پیگیری مصوبات نیز با جدیت بیشتر دنبال گردد.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.