شناسه : 38682133
مدیر کل کمیته امداد استان یزد:

تهیه قریب 400 تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند استان یزد/ کارمندان یزدی حامی ایتام می‌شوند


شجاعان گفت: 333 تبلت در مرحله نخست طرح کمک به دانش آموزان نیازمند در استان یزد تهیه شد و اخیرا نیز هزینه 51 تبلت دیگر به مرکز ارسال شده است.

محمد شجاعان در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و تهیه ابزار هوشمند آموزشی گفت: طرح تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت در استان اجرایی شده است که در این طرح 50 درصد از هزینه خرید تبلت را خیرین تقبل می‌کنند و مابقی آن از طرف کمیته امداد خمینی(ره) تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 500 دانش آموز در استان یزد از خدمات فرهنگی و حمایتی کمیته امداد استفاده می‌کنند، ادامه داد: در مرحله نخست این طرح، با کمک خیرین نیمی از هزینه تهیه 333 تبلت به مرکز واریز شد و تاکنون 130 تبلت توزیع و در اختیار خانواده‌های نیازمند در شهرستان‌های استان قرار گرفته و مابقی آن نیز به صورت هفتگی از سوی مرکز در حال ارسال است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد عنوان کرد: با کمک خیرین و حمایت‌هایی که صورت گرفت با همکاری کمیته امداد هزینه تامین تبلت برای 51 دانش آموز نیازمند دیگر در استان نیز تهیه و به مرکز ارسال شده است و این دانش آموزان نیز به زودی می‌توانند با استفاده از این تبلت‌ها از امکانات آموزشی در فضای مجازی بهره‌مند شوند.

شجاعان با بیان اینکه اجرای این طرح با کمک خیرین برای تامین 50 درصدی هزینه تبلت در استان یزد ادامه دارد، گفت: دانش آموزان نیازمند تبلت و وسایل هوشمند در استان اولویت بندی شده‌اند و اولویت اول برای دریافت این تبلت، دانش آموزان پشت کنکوری با معدل بالای 17 و فاقد هر گونه ابزار آموزشی و هوشمند که عضو شامانه شاد هم نیستند، می‌باشند.

وی ادامه داد: خانواده‌های دارای سه دانش آموز یا بیشتر که فاقد هر گونه وسایل هوشمند باشند و عضو سامانه شاد نیز نباشند اولویت دوم این طرح و خانواده‌های دارای زیر سه نفر دانش آموز و فاقد هر گونه ابزار آموزشی اعم از تبلت و موبایل نیز اولیت سوم این طرح هستند.

شجاعان با اشاره به اجرای طرح «هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی» در استان یزد گفت: این طرح از طریق هماهنگی و تعامل با سازمان‌ها، ادارات و استفاده از ظرفیت بالقوه کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان برای حمایت مادی و معنوی از فرزندان نیازمند و یتیم در حال اجراست که دبیرخانه آن در محل استانداری یزد و متناظر با آن در فرمانداری‌ شهرستان‌های استان تشکیل‌ شده است.

وی ادامه داد: پیش از این تقریبا بیش از سه هزار کارمند حمایت ایتام تحت حمایت کمیته امداد را در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین بر عهده‌ داشتند و با اجرای این طرح که منحصر به کارمندان نیست و قشرهای مختلف مانند اصناف و بازاریان نیز می‌توانند در آن مشارکت کنند امیدواریم تمام کارمندان استان حامی ایتام و محسنین شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: هم اکنون بیش از 29 هزار حامی نیکوکار در استان یزد حمایت 4 هزار نفر از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد را در قابل طرح اکرام ایتام و محسنین را بر عهده دارند و دیگر خیرین و نیکوکاران نیز می‌توانند با مشارکت در این طرح، محسنین موردنظر خود را انتخاب و ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان به آن‌ها کمک کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.