شناسه : 34969655
رييس دادگستري يزد:


رييس كل دادگستري استان يزد با اشاره به ‌ضرورت تلاش در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، گفت: همه باید در زمینه مقابله با این آسیب‌ها از جمله طلاق دغدغه داشته باشند و خود را مسئول بدانند.

به گزارش یزد آوا؛ «محمدرضا حبیبی» در نشست مشترک دادگستری کل استان با اداره کل ثبت اسناد و املاک، اداره کل بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و کانون سر دفتران ازدواج استان در خصوص تمدید تفاهم‌نامه مشترک برای برگزاری دوره آموزش مهارت‌های زندگی زوجین در آستانه ازدواج برگزار شد، همچنين افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی همواره یکی از تأکیدات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و ایشان در زمینه روند افزایش طلاق گلایه دارند لذا باید برای کاهش طلاق در جامعه تلاش کرد چرا که این آسیب‌ها سلامت اجتماعی جامعه را به خطر می‌اندازد و پیامدهای نگران‌کننده‌ای به همراه دارد. 

وي تأکید کرد: قوه قضائیه و به ‌تبع آن مجموعه دادگستری استان یزد در این زمینه دست همه‌کسانی که قصد دارند در این وادی فعالیت کنند را می‌فشارد و آماده همکاری و تعامل با همه نهادها و مسئولان هستیم. 

حبیبی تصریح کرد: دادگستری استان یزد در راستای کاهش طلاق در سال قبل تفاهم‌نامه‌ای را با بهزیستی، ثبت کل استان و کانون سردفتران ازدواج منعقد کرده و دوره‌های آموزشی قبل و حین ازدواج را برای نخستین بار برای زوجین اجرا کرده است. 

وی اظهار كرد: دوره‌های آموزشی که برای زوجین در آستانه ازدواج در استان یزد در نظر گرفته ‌شده است بازخورد خوبی داشته و توانسته در کاهش وارده محاکم خانواده با خواسته طلاق در استان مؤثر باشد.

وي ادامه داد: آنچه در موضوع برگزاری دوره‌های آموزشی اهمیت دارد، ضرورت به‌روزرسانی و استفاده از  محتوای آموزشی منطبق با ارزش های دینی و ملی است که در این رابطه تشکیل کمیته تخصصی ضروری است. 

این مقام قضایی تأکید کرد: حسب گزارش معاونت اجتماعی، زوجین در موضوع آموزش‌های 16 ساعته‌ای که برای زوجین در آستانه ازدواج در نظر گرفته‌شده است نیز رضایت داشتند و از تأثیرگذار بودن این دوره‌ها سخن می‌گویند که امیدواریم با ادامه این فعالیت‌ها بتوانیم در آینده شاهد بازتاب مثبت این اقدامات باشیم. 

در ادامه این نشست هر یک از دستگاه های مسئول نقطه نظرات خود را تبیین و مقرر گردید کمیته تخصصی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی یزد و حضور کارشناسان ذی ربط از بهزیستی و دانشگاه و اداره کل ثبت اسناد تشکیل و در خصوص تقسیم کار و نقش هر یک از سازمان های مذکور اتخاذ تصمیم و نتیجه را حداکثر ظرف مدت یک ماه جهت نگارش و تمدید تفاهم نامه مربوط به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اعلام كنند.

انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.