شناسه : 35990815


معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از راه اندازی سامانه ثبت‌نام غذای حضرتی «رضوان» به منظور توزیع عادلانه دعوت‌نامه مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) خبر داد.

به گزارش یزد آوا به نقل از آستان‌نیوز، سید خلیل منبتی با اشاره به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ثبت‌نام غذای حضرتی «رضوان» بیان کرد: در راستای ایجاد فرصت برابر برای بهره‌مندی تمامی زائران امام رئوف(ع) از غذای متبرک میهمان‌سرای حضرت رضا(ع)، با ایجاد تحول در روش توزیع دعوت‌نامه میهمان‌سرای حضرتی، کد ملی هر فرد مبنای توزیع غذای حضرتی قرار گرفته است.

وی این سامانه را یکی از جلوه‌های نوآوری و تحول در آستان قدس رضوی در راستای تسهیل دسترسی زائران از غذای متبرک حضرت برشمرد و افزود: در این طرح هر شخص با کد ملی خود می‌تواند حداقل یک بار در یک دوره زمانی میهمان خوان پربرکت حضرت رضا(ع) شده و از غذای متبرک بهره‌مند شود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با توضیح روند ثبت‌نام در این سامانه تصریح کرد: زائران با مراجعه به سایت mehmansara.razavi.ir این نرم افزار را نصب و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و در فهرست انتظار قرعه کشی روزانه حرم مطهر قرار می‌گیرند.

منبتی ابراز کرد: در این شیوه زائران هنگامی که وارد حرم مطهر می‌شوند، موقعیت مکانی گوشی همراه خود و اجازه دسترسی به نرم افزار رضوان را فعال کرده و در صورت انتخاب شدن، امکان بهره‌مندی از سفره اطعام رضوی برای خود و همراهانشان فراهم می‌شود.

وی تأکید کرد: زائران گرامی پس از دریافت پیامک مربوطه، به صفحه «غذای متبرک حضرتی» در نرم‌افزار رضوان مراجعه کرده و ضمن وارد کردن کدملی و تاریخ تولد خود و حداکثر ۴ نفر از همراهان، تاریخ مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند.

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی اضافه کرد: در صورتی که ظرفیت تمامی تاریخ‌ها تکمیل شده باشد، زائران گرامی می‌توانند در سفرهای بعدی برای حضور در میهمان‌سرا مراجعه فرمایند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.