شناسه : 16774569
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس استان خبر داد و گفت: در این طرح بیش از ۲۰۰ هزار نفر از شیر رایگان برخوردار می شوند.

به گزارش یزد آوا؛ احمد شیرزاد در حاشیه مراسم افتتاحیه توزیع شیر که در مدرسه دخترانه رسولیان حسن آباد یزد برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همه دانش آموزان و کارکنان شاغل در مراکز شبانه روزی، کودکان بی سرپست زير پوشش بهزیستی، همه دانش آموزان و کارکنان شاغل در پیش دبستانی ضمیمه همزمان مدارس ابتدایی شیر رایگان را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: همچنین تمام دانش آموزان مشغول به تحصیل و کارکنان شاغل در مقاطع ابتدایی متوسظه اعم از دوره اول و دوره دوم مدارس دولتی و غیردولتی در مناطق ۱۴گانه استان، جامعه هدف اين طرح هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تعداد مدارس مشمول این طرح را هزار و ۴۰۰ باب در سراسر استان اعلام و تصریح کرد: با اجرای این طرح بیش از ۲۰۰ هزار نفر از شیر رایگان برخوردار می شوند.

شیرزاد توزیع شیر را  ۴۵ تا ۵۰ نوبت عنوان کرد و افزود: شیر در بین دانش آموزان مناطق شهری به صورت پاستوریزه و مناطق دوردست استرلیزه توزیع می شود.

وی از اختصاص ۶ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح از امروز آغاز شده و تا اسفندماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، ترویج فرهنگ مصرف شیر و لبنيات در دانش آموزان و ارتقای سطح سلامت در بین آنها را از اهداف توزیع شیر در بین دانش آموزان اعلام کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.