شناسه : 38818749
کارشناس مسائل سیاسی:

تکریم تاریخی از سردار دلها نشان داد ولایت محوری در صحنه عمل عزت آفرین است نه اقدامات ظاهری


خیزش بزرگ تکریمی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی نشان داد ولایت محوری در صحنه عمل عزت آفرین است نه اقدامات ظاهری و منافقانه، و رویارویی آشکار یا منافقانه با ولایت الهی در نظر مردم منفور است.

غلامحسین دشتی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: سردار سپهبد قاسم سلیمانی قهرمان ملی ما است که با شهادت خودش، یک نهضت و مکتبی را در کشور ما هم پایه گذاری و هم بارور کرد، سردار سلیمانی قهرمان ملی یعنی عصاره فضائل یک فرهنگ و یک ملت نام گرفت.

وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی نماد ارزش‌های ملی ما در زمان حاضر بود و تمایز او با دیگر قهرمانان این است که هم در حیات این جهانی خود جلودار بود و راه نشان داد و هم در بین معاصرین خودش در جوار قرب الهی قهرمان شد، او نماد جهاد و مبارزه با تروریسم امریکایی بود که پیچیده‌ترین و قدرتمندرین شبکه تروریستی را در جهان و در منطقه به وجود آورده و آن جریان داعش تکفیری بود.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: اگر مردم ایران تجلیل تاریخی را از شهید سردار سلیمانی به عمل می آوردند به این خاطر است که قاسم سلیمانی یک شخص نبود بلکه یک شخصیت بود، او در مقابل جریان تروریستی که از جانب امریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه جنگ نیابتی را علیه جبهه مقاومت آغاز کرده بود سینه سپر کرد.

دشتی افزود: این جریان تروریستی تصمیم داشت هم جبهه مقاومت که تنها امید جهانیان برای شکست نظام استکباری و نظام صهیونیستی است را از بین ببرد و هم هدف دیگر که پرخطر و پرمخاطره‌تر بود یعنی بد نام کردن چهره اسلام در جهان را دنبال کند و سردار قاسم سلیمانی به جنگ با چنین اردوگاهی رفت و امریکا و همه این اردوگاه را در هر دو هدفشان شکست داد.

وی تصریح کرد: قاسم سلیمانی قهرمان این عرصه بود یعنی هم در عرصه جنگ فکری و اعتقادی و هم جنگ میدانی علیه اسلام، جهان اسلام، مظلومان و مستضعفان جهانی بود، او قهرمان جبهه مقاومت اسلامی در برابر امریکا بود چون جبهه استکباری با آن قلمرو وسیع جغرافیایی و امکاناتی که داشت هم شکست میدانی و هم شکست حیثیتی را پذیرفت و لذا آنها مجبور شدند که وی را ترور کنند.

دشتی با بیان اینکه پیام احترام و تکریم جهان و مردم ایران از شهید حاج قاسم سلیمانی در ابعاد مختلف مطرح بود، ادامه داد: امروز مردم ما  نبرد با نظام ظالم استکباری، صهیونیسم و ترویست تکفیری را مورد احترام و تکریم قرار می‌دهند هر کس در این جبهه وارد شود وجدان جهانی او را تکریم می‌کند، فرهنگ جهاد و شهادت امروز مورد تکریم و احترام است و حضور مردم در این میدان این پیام را مخابره کرد.

وی ادامه داد: پیام دیگر تشییع و تکریم تاریخی از سردار سلیمانی این بود که اخلاص و تلاش در راه خدا مورد احترام و تکریم است، پیام دیگر حضور مردم در صحنه تجلیل از سردار دلها این است که جهاد و مبارزه در گمنامی و به دور از تبلیغات و خودنمایی‌های سیاسی، نام آوری و تکریم می‌آورد این وعده خدای متعال است که انسان‌های مخلص و مجاهد حتی در گمنامی هایشان هم نام آوری جهانی را خواهند داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تنفر عمیق مردم از ترویسم و رفتارهای غیر انسانی غرب و امریکا  از دیگر پیام‌های حضور تاریخی در تشییع سردار سلیمانی بود، اضافه کرد: مردم ایران با حضور خود نشان دادند که با بصیرت، فرهنگ شناس و قدردان هستند و خدمتگزاران و بی ادعا را از مدعیان دنیا طلب منفعت طلب و سیاسی کار باز می‌شناسند.

دشتی گفت: پیام دیگر حضور تاریخی مردم در تکریم سردار سلیمانی این بود که مردم به مدیریت جهادی احترام می‌گذارند، آن را باور دارند و کارآمد می‌دانند و این را در چهره، سیره و رفتار حاج قاسم سلیمانی تجربه کردند و این موضوع که انقلاب و ارزش‌های آن نه تنها در ایران بلکه در بین ملت‌های جهان نه دولت‌ها زنده، جاری و مورد احترام است پیام دیگر حضور باشکوه مردم بود.

وی ادامه داد: خیزش بزرگ تکریمی مردم در تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی نشان داد که ولایت محوری در صحنه عمل عزت آفرین است نه اقدامات ظاهری و منافقانه، و رویارویی آشکار یا منافقانه با ولایت الهی در نظر مردم منفور است. انسان پارسا و پرورش یافته در فرهنگ و جاذبه‌های ولایت اهل بیت می‌تواند با مجاهدت خالصانه خودش جایگاه جهانی را به دست آورد و نقطه اتصال و پیوند دلهای مجاهدین و مبارزین کشورهای اسلامی و جهانی آن هم در زیر آتش گلوله ها و در میدان سختی‌ها باشد.

وی تصریح کرد: شیوه مبازره و مقاومت در فرهنگ جهاد و شهادت، ساده زیستی، ولایت محوری و بی اعتمادی به نظام استکباری امریکایی است چیزی که در سیره و سلوک قاسم سلیمانی بود و مورد تکریم تاریخی مردم قرار گرفت و پیام دیگر این حضور باشکوه این است که در فرهنگ و مکتب قاسم سلیمانی مقاومت یعنی مدیریت فعال نه انفعالی، مقاومت یعنی نوآوری، خلاقیت، قرار گرفتن در وسط میدان‌های پرخطر، نهراسیدن از دشمن، دشمن شناسی حقیقی و دست برتر داشتن با تکیه بر ایمان الهی و اعتماد به مردم به ویژه جوان‌ها.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: تکریم تاریخی مردم از سردار سلیمانی نشان داد که مردم سردار سلیمانی را شخص ندیدند بلکه شخصیت دیدند که همان مکتب قاسم سلیمانی با مولفه‌های چهارگانه دینی، انقلابی و جهادی، ولایت محوری و مردمی است و مکتب قاسم سلیمانی صرفا مبارزه با نظم استکباری نیست مبارزه با تنگ نظری، خودباختگی، سطحی نگری، رقابت‌های بی حاصل حزبی و گروهی، مشغولیت‌های رومزه سیاسی، مبارزه با وابستگی‌ها و مبارزه با قالب‌های ذهنی روشنفکری وابسته و ذهنیت‌هایی که در واقع امروز شکست خورده است و در واقع قاسم سلیمانی به معنی پیشتازی یک انقلاب اسلامی ولایت محور در عرصه جهانی و امید داشتن به رفع مشکلات و پیروزی بر همه نظام های ضد مردمی و استکباری است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.