شناسه : 29810349
شهردار یزد:


شهردار یزد گفت: اگر دستگاهی یک دهم اعتبارات شهرداری برای بافت تاریخی برنامه ریزی و یا هزینه کرده است اسناد ان را ارائه کند، شهرداری یزد بیشترین سهم در نگهداری و ایجاد شرایط بهتر بافت تاریخ برای ثبت جهانی دارد.

به گزارش یزد آوا، شهردار یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا با اشاره به ثبت جهانی یزد در فهرست سازمان یونسکو اظهار کرد: ثبت جهانی بافت تاریخی یزد کار ارزشمندی است که نتیجه مجموع سال های سال تلاش و فرهنگ سازی مردم یزد در نگهداری بافت تاریخی است.

نقش مردم در ثبت جهانی یزد 


محمد رضا عظیمی زاده با بیان اینکه نقش مردم در ثبت جهانی یزد پررنگ ترین نقش است افزود: شهرداری وشورای شهر یزد هم که برگرفته از اقتدار مردم است نقش مهمی را در شکل گیری این مهم ایفا کرده اند.
وی با اشاره به اینکه شهرداری یزد هزینه های سنگینی را برای مرمت، نگهداری و بهسازی معابر بافت تاریخی پرداخت کرده است تصریح کرد: این دستاورد هم برای خود مردم است چراکه ضمن حفظ و نگهداری بافت، برای آن سرمایه گذاری و هزینه کرده اند.

هزینه 25 میلیاردی برای بافت تاریخی تنها در سال 96

شهردار یزد عنوان کرد: اگر بررسی شود در روند ثبت جهانی شدن بافت تاریخی بیشتر سهم و هزینه را شهرداری داشته است چراکه لااقل در سال جاری 25 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی شهرداری یزد برای بهسازی و ساماندهی بافت تاریخی اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: اگر دستگاهی نزدیک به این رقم یا یک دهم این رقم را برای بافت تاریخی برنامه ریزی  و یا هزینه کرده است اسناد ان را ارائه کند که مطمئنا وجود ندارد و قطعا سهم شهرداری و مردم بیشترین سهم در نگهداری و ایجاد شرایط بهتر بافت تاریخ برای ثبت جهانی است.

ثبت جهانی پایان کار مسئولان و شهرداری یزد نیست


عظیمی زاده تصریح کرد: ثبت جهانی پایان کار مسئولان و شهرداری نیست بلکه شروع یک فرآیند کار و فعالیت سنگین تر و مصمم تر از گذشته در بافت و شهر یزد است چراکه باید زیرساخت های گردشگری بروز شود.
وی با بیان اینکه با ثبت جهانی یزد حجم گردشگر به این شهر زیادتر خواهد شد ابراز کرد:  به طور طبیعتی سطح انتظار گردشگران هم از شهری که در فهرست یونسکو ثبت شده است بالا تر می رود.
شهردار یزد در پایان با بیان اینکه همه موقیت هایی که در اینده نصیب یزد خواهد شد به عملکرد مردم  و مدیریت مسئولان بستگی دارد خاطرنشان کرد: ساخت معابر مناسب، حمل و نقل درخور گردشگران و شهر یزد، کیفیت بیشتر وبهتر پایانه ای مسافر بری، هواپیمایی و قطار برای داشتن یک شهر آرمانی برای میزبانی از این گردشگران نیازهای اولیه است که همین موضوعات باعث می شود سیر سرمایه گذاری در یزد هم بیشتر شود.

انتهای پیام/س *
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.