شناسه : 36885047
صباغیان:


نماینده مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس گفت: ثبت ملی روستای ترکان می‌توانند زمینه و بستری را فراهم کند که بیش از گذشته به آثار تاریخی که در اطرافمان وجود دارد توجه داشته باشیم.

به گزارش یزد آوا، محمد رضا صباغیان دقایقی پیش در جشنواره غذای سالم و هنرهای تجسمی و صنایع دستی که در روستای ترکان و هرابرجان بخش مروست برگزار شد با بیان اینکه در ماه گذشته روستای ترکان به ثبت ملی رسید، گفت: شهر مروست نیز در آینده نزدیک شاهد اقدامات بسیار خوبی در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

نماینده مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال بسیار خوب از جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست خاطرنشان کرد: آثار تاریخی زیاد شهرستان خاتم نیاز بود که این چنین مراسماتی برگزار شود تا بهتر از گذشته به سراسر کشور شناسانده شود.

وی افزود: ثبت ملی روستای ترکان می‌توانند زمینه و بستری را فراهم کند که بیش از گذشته به آثار تاریخی که در اطرافمان وجود دارد توجه داشته باشیم.

صباغیان به بی‌توجهی نسبت به آثار تاریخی فراوان شهرستان خاتم، گفت: در برخی از شهرها توجه بسیار خوبی نسبت به آثار تاریخی خود دارند و آنها را بازسازی و از آن به بهترین شکل بهره برداری می‌کنند ولی در این مناطق شاهد از بین رفتن آثار تاریخی بودیم که جلساتی برگزار شد تا نسبت به اهمیت این آثار در شهرستان خاتم توجه بیشتری صورت گیرد.

نماینده مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ظرفیت تاریخی شهرستان خاتم به مسئولان کشوری به خوبی شناسانده شد و برگزاری جشنواره روز مروست کمک شایان توجهی به این مناطق می‌کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.