شناسه : 36837927
دبیر جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست:


دبیر جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست گفت: در این جشنواره از بافت تاریخی مروست رونمایی می شود که این رویداد مهم در جهت مرمت و بازسازی و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه گام های موثری صورت خواهد گرفت.

حجت فلاحتی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری روز مروست گفت: یکی از رویدادهای بسیار ارزشمند که در جشنواره ملی روز مروست در 31 مرداد98  اتفاق خواهد افتاد رونمایی از بافت تاریخی مروست است که با رونمایی از این رویداد مهم در جهت مرمت و بازسازی و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه گام های موثری صورت خواهد گرفت.

وی افزود: امروز با توجه به رونق صنعت گردشگری و اهمیت معرفی توانمندی های خاص هر منطقه در پیشرفت و توسعه مناطق، شهرها و روستاهای کشور با نامگذاری یک روز به نام شهر و  روستای خود نسبت به معرفی امکان خود اقدام می نمایند.

دبیر جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست افزود: مروست دارای ظرفیت‌های بسیار ارزشمند همچون محصولات کشاورزی بسیار با کیفیت به جهت آب و خاک غنی و اماکن تاریخی و طبیعی بسیار زیبا و تاریخی معماری، مردم شناسی و طبیعی و تنوع اقلیمی بسیار متفاوت در سطح بخش مروست و صنایع دستی و جوانان نخبه و توانمند در این حوزه و سایر ظرافیت ها از جمله قرار گرفتن در نقطه تلاقی چند استان مرکزی ایران این شایستگی را دارد به عنوان یک منطقه هدف گردشگری و سرمایه گذاری معرفی شود.

فلاحتی عنوان کرد: با برگزاری جشنواره روز مروست طی سالیان گذشته تا کنون مروست در تمام دنیا معرفی شده است و امید آن است با گردهمایی بزرگ مهمانانی از سراسر کشور و خارج از کشور و حضور مسئولین کشوری و استانی در جهت توسعه و عمران و آبادانی این شهر تاریخی قدم های مثبتی صورت گیرد.

وی افزود: معرفی توانمندی های مروست می تواند در جهت جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری و صنایع تبدیلی و ... موثر باشد.

فلاحتی ادامه داد: جشنواره های فرهنگی زمینه سازی و سرمایه گذاری جهت توسعه و پیشرفت مناطق کمتر توسعه یافته است که لازم است با نگاه های مثبت و چشم انداز های چندین ساله برگزار شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.