شناسه : 37074848
صبح امروز؛

جلسه توجیهی زائران یزدی با حضور مسئول مؤسسه بین‌المللی اربعین یزد برگزار شد


جلسه توجیهی جمعی از زائران یزدی پیاده روی اربعین با حضور مهدی رعیتی مسئول موسسه بین المللی اربعین یزد و محمدحسن برجیان، مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، صبح امروز جلسه توجیهی جمعی از زائران پیاده روی اربعین حسینی که در قالب کاروان رهروان ظهور یزد عازم این سفر معنوی می‌شوند با حضور مهدی رعیتی مسئول موسسه بین المللی اربعین یزد و محمدحسن برجیان، مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد در سالن اجتماعات سیدالشهدا(ع) این آستان مقدس برگزار شد.

رعیتی در این نشست با اشاره به پیشینه طولانی و سابقه تاریخی پیاده روی اربعین گفت: راهپیمائی اربعین از دیرباز مورد تائید و تاكید علما و فقهای شیعه بوده است و اکنون هر ساله جمعیت بسیار زیادی از مردم از کشورهای مختلف دراین راهپیمایی عظیم حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به مقدمات و ملزومات سفر اربعین یادآور شد: سفر اربعین مانند دیگر سفرهای خارجی نیازمند به همراه داشتن پاسپورت است بنابراین  مشتاقان این سفر باید قبل از هر اقدامی نسبت به دریافت گذرنامه خود اقدام کنند و به هیچ وجه نباید از گذرنامه شخص دیگری برای عبور از مرز استفاده کرد.

مسئول موسسه بین المللی اربعین یزد با بیان اینکه در برخی موارد به علت ازدحام و تعدد نفرات در مرزهای ورودی  کشور عراق، مهر ورود توسط متصدیان مرز سهوا در گذرنامه زائر درج نمی گردد، تاکید کرد: لازم است هموطنان از ممهور شدن گذرنامه خود به مهر ورود به کشور عراق اطمینان حاصل کنند تا در طول سفر و یا هنگام خروج از عراق، با مشکل روبرو نشوند.

رعیتی با بیان اینکه زائران باید به قوانین کشور عراق احترام بگذارند و هر گونه اقدامی که موجب تنش و ایجاد مشکل در عراق می‌شود، بپرهیزند، ادامه داد: مردم عراق با جان و دل وسیله پذیرائی از زائران اربعین حسینی را فراهم کرده اند و نباید با توجه به تفاوت ذائقه ایرانیان و عراقی‌ها اقدامی صورت گیرد که موجب بی احترامی به موکب داران عراقی شود.

وی با تاکید بر اینکه برای سفر اربعین باید از به همراه داشتن وسایل و مواد غذایی غیرضروری پرهیز کرد، گفت: زائران اربعین حسینی باید مسافت طولانی از نجف تا کربلا را بپیمانند بنابراین به همراه داشتن کوله پشتی سنگین پیاده وری را برای آنها سخت می‌کند و باید لوازم شخصی و ضروری و همچنین داروهای مصرفی خود را در کوله بار سفر خود قرار دهند.

محمدحسن برجیان، مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد نیز در این نشست به بیان آثار و برکات زیارت سیدالشهدا(ع) در روایات پرداخت و توصیه‌هایی را به زائران برای بهره‌مندی بیشتر آنها از این سفر معنوی داشت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.