شناسه : 22754843


روابط عمومي کل راه و شهرسازی استان یزد در پاسخ به خبر منتشر شده در یزد آوا با عنوان «پروژه‌های تکمیل شده در یزد که نخاله‌دانی شدند»؛ جوابیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش یزد آوا، روابط عمومي کل راه و شهرسازی استان یزد در پاسخ به خبر منتشر شده در مورد دلیل مسدود شدن پروژه دسترسی بلوار شهدای گمنام به جاده کنارگذر یزد، که با عنوان «پروژه‌های تکمیل شده در یزد که نخاله‌دانی شدند» در یزد آوا منتشر شد؛ نوشت: موضوع این پروژه در طرح‌های بالادستی (طرح تفضیلی شهر یزد) بصورت تقاطع غیرهمسطح می‌باشد و با دو هدف، یکی اتصال شهر یزد به کمربندی غربی و دیگری اتصال کاربری‌های طرف مقابل کمربندی شامل مجموعه ورزشی، پارک علم و فن آوری و ... بصورت غیر همسطح طراحی شده است که قرار بوده توسط شهرداری اجراء گردد که عملا این امر تاکنون اتفاق نیفتاده است.

با این حال وبا وجود عدم احداث تقاطع غیر همسطح،  طبق طرح اولیه، اداره کل راه و شهرسازی استان یزد با هدف همکاری و درجهت رفاه حال شهروندان، اجازه اولیه ساخت دسترسی بصورت همسطح را به شهرداری یزد داده تا شهرداری یزد اجرای طرح اولیه که همان تقاطع غیرهمسطح می‌باشد را اجرا نماید. که ظاهرا شهرداری برنامه و قصدی برای تکمیل این تقاطع ندارد. گفتنی است پس ازایجاد دسترسی همسطح توسط شهرداری، باکمربندی غربی، بعضا برخی شهروندان و رانندگانی که قصد ورود به شهریزد را ازسمت باند جنوبی کمربندی دارند. به صورت خلاف ازمسیر دوربرگردان روبروی دسترسی شهدای گمنام استفاده می‌کنند که متاسفانه این محل، به یک نقطه حادثه خیز تبدیل شده است. که با بررسی‌های فنی راهداری و پلیس راه برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای و تلفات جانی، این دسترسی مسدود شده است.

لازم به یادآوری است، که متاسفانه در مورد دسترسی پایانه مسافربری یزد به کنارگذر، نیزچنین اتفاقی شبیه به دسترسی شهدای گمنام شکل گرفته است، که طرح اولیه این پروژه نیز، همانند پروژه مذکور به صورت تقاطع غیر همسطح بوده که شهرداری یزد این پروژه را نیز بصورت ناقص اجرا کرده و گویا قصد  تکمیل و اجرای کامل این تقاطع را بصورت غیر همسطح ندارد.

گفتنی است با وجود نمونه های دیگر این موضوع مثل اتصال بلوار مناجات(دخمه) به کمربندی نیزمثل موارد مشابه مطرح است ودر این پروژه نیز شهرداری تقاطع غیرهمسطح مصوب را تاکنون اجرا نکرده و با اجرای ناقص پروژه قصد ایجاد دسترسی همسطح را دارد و با این اقدام ایمنی کمربندی غربی یزد را قطعا کاهش خواهد داد و نقطه حادثه خیز دیگری را ایجاد خواهد کرد که با نصب نکردن تابلوهای اطلاعاتی و عدم ایمن سازی دسترسی قبل ازآن،  این موضوع تشدید شده است و هر لحظه احتمال بروز حادثه‌ای در این محل وجود دارد.

شواهد نشان می‌دهد شهرداری یزد با ناقص اجرا کردن این طرح ها و بیان موضوع در رسانه‌ها و مسموم نمودن افکار مردم، قصد دارد با مردمی کردن موضوع، ازاین طریق به اداره کل راه و شهرسازی استان یزد فشار وارد نمایدتا دسترسی‌ها را بصورت ناقص باز نماید که در این صورت ایمنی جاده کنارگذر یزد کاهش یافته و باعث افزایش تصادف وکشته شدن مردم گردد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.