شناسه : 6298361
مدير حج و زيارت استان يزد خبر داد:


مدير حج و زيارت استان يزد در نشست خبری که به مناسبت هفته حج برگزار شد از اعزام 1644 زائر در قالب 15 کاروان از یزد به بیت الله الحرام خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا،"علی اصغر شریفی" مدير حج و زيارت استان يزد به مناسبت هفته حج در نشست خبری بابیان اینکه امسال 1644 نفر  به حج تمتع مشرف می شوند گفت:در سال 92 زائران در قالب 15 کاروان به صورت دو کاروان 174 نفره،دو کاروان 130 نفره، یک کاروان 116 و ده کاروان 92 نفره به حج اعزام می شوند.

 

وی تعداد خانم های زائر اعزامی از استان یزد را 880 و تعداد آقایان را 740 نفر اعلام کرد.

 

مدير حج و زيارت استان يزد گفت:جوان ترین زائر بیت الله الحرام در حج امسال خانم محدثه نجاری متولد 1375 با 17 سال سن و مسن ترین زائر را آقای سید علی دره زرشکی متولد سال 1302 با 90 سال سن معرفی کرد.

 

شریفی بابیان اینکه در سال جاری تعداد 1000 نفر از سهمیه عوامل اجرایی کم شده،هدف سازمان حج و زیارت از این کار را اعزام بیشتر افراد در این شرایط عنوان  کرد و گفت:سازمان با بیشتر کردن تعداد کاروان ها و واگذار کردن امور زائران به مدیران کاروان از تعد عوامل اجرایی کم کرده است.

 

وی افزود:در ساختار جدید سازمان حج و زیارت تعداد 6 نفر از زائران تحت عنوان"پزشک یاور،زائر یاور و دستیار یاور" در گروه های دونفره به مدیر کاروان کمک می کنند.

 

شریفی مبلغ ارز مسافرتی تخصیصی به حجاج را 300 دلار عنوان کرد و گفت:زائران خانه خدا از امروز می توانند با مراجعه به شعب تخصیص ارز بانک ملت ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

 

مدير حج و زيارت استان يزد بابیان اینکه پروازهای زائران استان یزد مستقیم از یزد به مدینه است،تاریخ اعزام اولین کاروان ها را سوم و چهارم مهر ماه اعلام کرد.

 

وی همچنین در این نشست از برگزاری 10 جلسه آموزشی ویژه زوار،اعزام 11 گروه ثابت عوامل اجرایی،اعزام پزشک زن به

عربستان جهت ویزیت بانوان خبر داد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.