شناسه : 10292821
در اجتماع مردمی مقابل تکیه امیر چقماق:

حجت الاسلام مدرسی: چهره‌های زیبای بشریت باید زیبا گونه تجلیل شوند / حجت الاسلام محمدی: نباید تکیه امیرچخماق به یک تکیه خشت خام معمولی تبدیل شود


حجت الاسلام سید ناصر محمدی رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان استان یزد در اجتماع مردمی مقابل تکیه امیر چقماق گفت: نباید اجازه دهیم تکیه امیرچخماق تبدیل به یک تکیه خشت خام معمولی و محل تجمع اتباع بیگانه شود، این مکان ارزش دینی دارد و باید با تدفین شهدا یادآور ارزش‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در اجتماع مردمی مقابل تکیه امیر چقماق یزد کنار قبور شهدا با بیان اینکه شهدا یکی از جلوه‌های زیبای حاضر هشت سال دفاع مقدس هستند گفت: شهدای گمنام به عنوان ذخیره‌های معنوی انقلاب اسلامی هستند که با حضور شهدای گمنام به فضای هر شهر و روستا عطر و شور انقلابی و مذهبی را برای مردم به ارمغان می‌آورد.

وی گفت: در روزهای پایانی جنگ با داشتن پیکر تک تک شهدا پرونده هشت سال دفاع مقدس برای همیشه بسته می‌شد ولی به اراده الهی با تفحص و پیدا کردن شهدای گمنام این پرونده بسته نشد و در سیر تاریخ و نسل های بعد از ما ادامه خواهد داشت.

امام جمعه بخش مرکزی گفت: برای مردم استان یزد سعادتی است که در سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) وحضرت رسول(ص) میزبان هشت شهید گمنام باشد.

وی با بیان اینکه عالیترین انسانها ایثارگران هستند که با فداکاری تمام سرمایه های دنیایی و هستی خود را در راه رضای خدا فدایی کردند تا دیگران دارا شوند اظهار داشت: فداکاران و ایثارگران انسان‌هایی هستند که در طول تاریخ بشریت پرچم دار اسلام و اباعبدالله الحسین(ع) بودند و وجود همین شهداست که به مردم شور حسینی می‌دهد تا با پای پیاده برای یک لحظه زیارت امام حسین(ع) به کربلا بروند.

حجت الاسلام مدرسی با اشاره به اینکه شهدا زنده و ماندگارند تأکید کرد: این چهره‌های زیبای بشریت باید زیبا گونه تجلیل شوند و باید زیباترین مکان برای تدفین آنها برگزیده شود که این مکان باید پایگاه معنوی، جایی که مراسم رسمی کشوری در آنجا برگزار شود و مکانی جلوی دید مردم برای ابلاغ پیام  در حوزه های گوناگون  باشد.

وی گفت: میدان امیرچقماق که شهدای انقلاب در آنجا به شهادت رسیدند و نام میدان شهدا را دارد، هیچ جایی زیباتر و عالیتر از این مکان برای تدفین شهدا به عنوان ایثارگران و زیباترین چهره‌های عالم نیست.

استاد درس خارج حوزه علمیه افزود: ما در اینجا با شهدای گمنام عهد و پیمان می‌بندیم تا نگذاریم خونشان پایمال شود و به پاس حرمت شهدا از مسئولین و احاد مردم تقدیر وتشکر دارم و از مردم درخواست دارم فردا پرشور و با عظمت در مراسم تشیع پیکر هشت شهید گمنام حضور پیدا کنند.

بعد از برگزاری نماز جماعت ظهر به امامت حجت الاسلام مدرسی در میدان شهدا، حجت الاسلام سید ناصر محمدی رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان استان یزد نیز گفت: بسیار خوشحال وخوش وقت خواهیم شد که در بهترین جای استان یزد که به عنوان شهر دارالعباده شناخته می‌شود پیکر شهیدان گمنام را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اثار باستانی را باید در کنار نمادهای عزت ما یعنی شهدا دید تایید کرد: تکیه امیر چقماق یک جای معمولی نیست بلکه یک جایگاه مذهبی و دینی، مکانی که در آن نماد امام حسین(ع) است و مناره های مسجد آن قدمت طولانی دارند، نباید اجازه دهیم تکیه تبدیل به یک تکیه خشت خام معمولی و محل تجمع اتباع بیگانه شود، این مکان ارزش دینی دارد و باید یادآور ارزشها باشد.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه شهیدان پشتوانه فرهنگ ما و ضمانت تداوم ما هستند اظهار داشت: در هر کجا که پایگاه معنویت و پایگاه علم ودانش است باید بدن پاک شهدا دفن شود تا بدانند از برکت خون چه کسانی است که به اینجا رسیده ایم و عزتمون، نوامیسمان و ارزشهایمان را از شهدا داریم اگر این فدائیان اسلام نبودند ارزشهای اسلامی ما را نوکران امریکا لگدمال می‌کردند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.