شناسه : 32622523
محکومیت موج سواری دشمنان از مطالبات مردمی؛


مردم یزد بامحکوم کردن سوءاستفاده برخی عناصرفرصت طلب و ایجاد آشوب و بلوا در کشور بر لزوم حفظ وحدت و حل مشکلات از مسیر قانونی تاکید ورزیدند.

به گزارش یزد آوا، یکی از معلمان جوان یزدی در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا با اشاره به اعتراضات و تجمعاتی که مردم در برخی از شهرها نسبت به گرانی و وضعیت اقتصادی کنونی داشتند، گفت: مردم از گرانی‌ها به تنگ آمدند و عده‌ای نیز با اعتماد به برخی موسسات مالی، مالباخته شدند و مطالبه آنها به حق است و علاوه بر آن حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، مطالبه مستمر مقام معظم رهبری و از وظایف مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و همه مسئولان باید برای تحقق این حق مردمی تلاش کنند.

علی جعفری با بیان اینکه بی کفایتی برخی مسئولان و دولتمردان در کنترل نظام بانکی و پایین بودن حقوق کارگران و کارمندان و همچنین اجرایی نکردن اقتصاد مقاومتی، زمینه ساز مشکلات عدیده اقتصادی و گلایه مردم شده است، افزود: متاسفانه بی توجهی مسئولان به مشکلات اقتصادی برخی مردم را به خیابان‌ها کشاند که مسئولان باید به خود آمده و خواسته آنها را پاسخ دهند اما این مسئله داخلی است و نباید دشمنان آن را فرصتی برای فتنه‌انگیزی و آشوب بدانند.

وی با اشاره به سوء استفاده برخی از فتنه‌گران و جریان ضد انقلاب‌ از اعتراضات و گلایه‌های به حق مردم ادامه داد: متاسفانه دشمنان داخلی و خارجی این نظام اسلامی که منتظر کوچکترین فرصتی هستند تا به نظام اسلامی و کشور سرافراز ایران ضربه بزنند به خیال خام خود فکر کرده‌اند که می‌توانند بر موج اعتراضات به حق مردمی سوار شوند و از این طریق به اهداف شوم خود برسند اما کور خوانده‌اند چرا که مردم فریب آنها و تبلیغاتی که در فضای مجازی انجام می‌دهند را نمی‌خورند.

این جوان یزدی تأکید کرد: مشکلات داخلی کشور به خود مردم و مسئولان این نظام ارتباط دارد و خودشان می‌توانند این مسائل را حل کنند و  اجازه نمی‌دهند مشکلات، زندگی و معیشتشان ابزاری برای پیروزی دشمن شود و چنانچه دشمنان قصد سوء استفاده داشته باشد، مردم آنها را مأیوس می‌کنند.

محسن رئوفیان از جوانان یزدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص اقدامات ناشایست برخی افراد خود سر به بهانه اعتراض به وضع معیشتی مردم گفت: همه مردم از وضع معیشت و اوضاع اقتصادی کشور گلایه دارند، متاسفانه مشکلات اقتصادی جامعه را در بر گرفته، موج بیکاری و نبود اشتغال برای جوانان سخت است اما این اوضاع اصلا دلیلی برای بر هم زدن نظم عمومی نیست که عده‌ای به این بهانه دست به اقدامات ناشایست و تخریب اموال عمومی زده‌اند.

وی افزود: عده‌ای فرصت طلب که اصلا غصه مردم ایران را نمی‌خورند و خواهان نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند از فرصت استفاده کرده و همنوا با دشمنان خارجی قصد فتنه انگیزی دارند اما دشمن بداند اگر نان نداشته باشیم برای خوردن هرگز دست نیاز به سوی آنها دراز نمی‌کنیم وتن به ذلت نمی‌دهیم و با تکیه بر توان داخلی و رهنمودهای رهبرمان مشکلات را حل خواهیم کرد.

پری حسین پور  یکی از بانوان یزدر به خبرنگار ما گفت: مردم خواسته بحقی دارند؛ ما همه از گرانی، وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، بیکاری و مشکلاتی که وجود دارد رنج می‌بریم و از مسئولان می‌خواهیم به این وضعیت رسیدگی کرده و هرچه سریع‌تر اوضاع اقتصادی کشور را سامان ببخشند.

 

وی ادامه داد: اینکه عده‌ای با تحریک دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به خیابان ها بیایند و بخواهند از خواسته‌های منطقی مردم بر علیه نظام سوء استفاده کنند درست نیست.

این شهروند یزدی خاطر نشان کرد: ما پشتیبان ولایت فقیه هستیم، خواهیم بود و تا آخرین قطره خونمان از ایشان، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.

یکی از بازنشستگان یزدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: دولت باید به موضوع بیکاری و وضع معیشت مردم توجه ویژه ای کند تا مقدمات فتنه برای عده ای که قصد سوء استفاده از این مواضع را دارند، مهیا نکند.

وی بیان کرد: در حال حاضر دولت با بی تدبیری خود موجب مشکلاتی برای مردم در زمینه های اقتصادی و معیشتی شده است و مردم با مشکلات گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند که دولت باید به آن رسیدگی کند.

این شهروند افزود: دشمنان نظام سکوت نکرده اند و در پی صدمه به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که متاسفانه شرایط حال حاضر کشور باعث خشنودی و مورد تایید این دشمنان می‌شود.

وی اذعان کرد: مردم باید در چارچوب قانون اعتراضات خود را به گوش مسئولین کشور برسانند و صدمه به اموال عمومی، شعارهای هنجار شکن به صلاح مملکت نیست.

سید ضیا آبیاری در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا گفت: این اعتراضات و آشوب ها فقط دشمن را خوشحال می کند. درست است که مردم از گرانی و مشکلات اقتصادی گلایه دارند اما باید مراقب باشند دشمن از این گله های اقتصادی سوء استفاده نکند.

این کسبه یزدی اظهار داشت: مطمئن باشید در این شرایط نیز مردم ایران مانند سال 88 از ارزش های نظام دفاع می کنند و نمی گذارند دشمن به هدفش که ایجاد آشوب در کشور است برسد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.