شناسه : 33432666
مسئول دبيرخانه بين‌المللي يزد حسينيه ايران:


مسئول دبيرخانه بين‌المللي يزد حسينيه ايران با اشاره به افزايش آمار سفر گردشگران خارجي به استان يزد گفت: حوزه‌هاي علميه بايد براي جذب ‌گردشگران خارجي به اسلام، برنامه و توليد محتوا داشته باشند.

به گزارش یزد آوا، سيدحسن حسيني در اولين كارگاه آموزشي آشنايي با مباني فعاليت‌هاي حوزه‌هاي علميه در امور بين الملل كه در حوزه علميه يزد برگزار شد، با اشاره به ظرفيت عظيم حضور گردشگران خارجي در شهر يزد اظهار داشت: با توجه به ثبت جهاني شهر يزد، نياز است كه حوزه هاي علميه نسبت به توليد محتواي مناسب در مورد زيبايي هاي تشيع به گردشگران برنامه ريزي كنند.

وي بيان كرد: آنچه امروز مورد نياز است، توليد محتواي مناسب همراه با كار هنري جذاب و غيرمستقيم از زيبايي‌هاي اسلام براي جذب گردشگران است.

حسيني خاطرنشان كرد: كار در حوزه معرفي اسلام به گردشگران از ظرافت خاصي برخوردار است كه بايد تمام جوانب آن در نظر گرفته شود.

وي افزود: محورهاي جديدي از گردشگري مذهبي همچون بازديد از مساجد، بقاع متبركه و حسينيه هاي قديمي بايد معرفي و تعريف شود تا از ظرفيت گردشگري مذهبي بيش از پيش بهره برداري شود.

مسئول دبيرخانه بين المللي يزد حسينيه ايران تصريح كرد: اينكه تلاش كنيم گردشگران را از سراسر جهان به ايران جذب كنيم، كار فرهنگي عظيمي است زيرا بسياري از آنها وقتي به ايران مي آيند، نظرشان راجع به ايران، اسلام و تشيع تغيير مي كند.

وي ادامه داد: البته بايد تدابير لازم در اين زمينه انديشيده شود تا ما متاثر از فرهنگ آنها نشويم بلكه تلاش كنيم آنها از فرهنگ غني اسلام و تشيع بهره مند شوند.

گفتني است؛ اين همايش به مدت دو روز با حضور بيش از 30 نفر از طلاب و روحانيون مسلط به زبان‌هاي مختلف دنيا با مشاركت معاونت بين الملل حوزه علميه يزد، دبيرخانه بين المللي يزد حسينيه ايران و موسسه زبان و فرهنگ ملل برگزار شد.

در اين همايش اساتيدي از حوزه علميه قم و فعالان در عرصه بين الملل به ارائه راهكارهاي خود پرداختند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.