شناسه : 38589470
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد:

خرید بیش از 300 تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت استان یزد


محمد شجاعان گفت: برای 333 دانش آموز نیازمند استان یزد توسط کمیته امداد و با کمک خیرین تبلت تهیه و به زودی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

محمد شجاعان در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص تهیه دستگاه وسایل و ابزار هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت گفت: بنا به گفته مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور این نهاد در تلاش است تا با کمک مردم و خیرین اقدامات موثری را برای تهیه تبلت برای کمک به کودکان خانواده‌های نیازمند انجام دهد و در صورتی که خیرین 50 درصد نیاز کودکان نیازمند را در یک استان برعهده بگیرند، مابقی آن را کمیته امداد بر عهده خواهد گرفت.

وی ادامه داد: اولین مرحله از این طرح در استان یزد انجام گرفته است و تعداد 333 دانش آموز نیازمند در استان در این مرحله شناسایی شدند که با کمک خیرین، حامیان و هم افزایی که توسط سایر سازمان‌ها انجام گرفت نیمی از هزینه تهیه تبلت برای این دانش آموزان به مرکز ارسال شده است و احتمالا تا اوایل آبان این تبلت تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد عنوان کرد: دانش آموزان نیازمند تبلت و وسایل هوشمند اولویت بندی شده‌اند و اولویت اول دانش آموزان پشت کنکوری هستند که معدل بالای 17 دارند و فاقد هر گونه ابزار  آموزشی و هوشمند هستند و عضو شامانه شاد هم نیستند.

شجاعان ادامه داد: اولویت دوم به خانواده‌های دارای سه دانش آموز یا بیشتر که فاقد هر گونه وسایل هوشمند باشند و عضو سامانه شاد نیز نباشند تعلق می‌گیرد و اولویت سوم خانواده‌های دارای زیر سه نفر دانش آموز و فاقد هر گونه ابزار آموزشی اعم از تبلت و موبایل که عضو سامانه شاد نباشند است.

وی با بیان اینکه تبلت‌های تهیه شده به کمک خیرین و کمیته امداد توسط رابطین فرهنگی کمیته امداد در مدارس به دانش آموزان شناسایی شده و بی بضاعت تحویل داده می‌شود، گفت: تبلت‌های تهیه شده تبلت‌های مخصوصی هستند که فقط جنبه آموزشی دارند و به نوعی از سیم‌کارت‌های دارای اینترنت پاک در آنها استفاده شده که با تخفیف ویژه‌ای از طریق تهران تهیه شده است و استفاده غیر درسی از آن نمی‌توان داشت.

شجاعان با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار دانش آموز و 500 دانشجو در استان یزد تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، تصریح کرد: تعداد دانش آموزان بی بضاعت که دسترسی به ابزار و وسایل هوشمند برای آموزش ندارند در استان زیاد است اما تاکنون کمیته امداد با کمک خیرین توانسته هزینه تهیه تبلت برای 333 دانش آموز را فراهم کند.

وی ادامه داد: از خیران و نیکوکاران یزدی درخواست داریم تا با توجه به شرایط موجود نیمی از هزینه تهیه تبلت را برای دانش آموزان بی بضاعت تقبل کنند تا کمیته امداد در ادامه این طرح بتواند برای دانش آموزان نیازمند بیشتری در استان یزد ابزار آموزشی تهیه کند و این دانش آموزان نیز از آموزش مجازی برخوردار شوند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.