شناسه : 38044212
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

دادستان یزد به موضوع روند افزایشی قیمت‌ها ورود کند


آیت‌الله مدرسی گفت: متاسفانه هم چنان حرکت افزایشی را شاهد هستیم از مدعی العموم و دادستان استان درخواست دارم به این موضوع ورود کنند.

به گزارش یزدآوا، آیت الله سیدمحمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه بخش مرکزی یزد  با اشاره به نزدیک بودن هفته قوه قضائیه گفت:  تقدیر و تشکرداریم از دستگاه قضایی و قوه قضاییه که امروز هر چند با فشارهایی روبه رو است اما با صراحت، شفافیت و شجاعت تمام با دانه درشت ها برخورد می‌کند.

وی ادامه داد:  قوه قضائیه اگر بخواهد عدالت را در جامعه نهادینه و گسترش بدهد چاره‌ای جز شفافیت، صراحت، رعایت عدالت و گسترش آن نخواهد داشت هم چنان که در بیانات مقام معظم رهبری در طول دوره‌های مختلفی که رؤسای قوه قضائیه منصوب می‌شدند این سفارشات را می بینیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: گرانی های فراوان و افزایش قیمت ها به صورت لحظه ای موجب نگرانی مردم شده است و مسئولین استانی هم قول داده بودند برنامه‌ریزی و نظارت کنند و برخی از قیمت‌ها را به حالت مناسب برگردانند، اما متاسفانه ما نه تنها برگشت به قیمت های سابق را نمی بینیم بلکه هم چنان حرکت افزایشی را شاهد هستیم.

وی افزود: از مدعی العموم و دادستان استان درخواست دارم به این موضوع ورود پیدا کنند،  زیرا مسئولان مرتبط قول داده بودند نظارت کنند، کنترل کنند  و باید حرف آن ها در این زمینه برای مردم حجت و سند باشد اگر کوتاهی می کنند که در باره‌ای از موارد  کوتاهی هایی را مشاهده کنیم حتما باید دستگاه قضایی و شخص مدعی العموم وارد جریان شود و  حقوق مردم را پیگیری کند.

آیت‌الله مدرسی گفت: ما برخی از اجناس را داریم که صد درصد با رشد قیمت همراه بوده اند، افزایش قیمت مسکن را نیز داریم که بالای صد درصد از زمستان گذشته تا کنون افزایش داشته است و اگر بخواهیم یک جوانی را صاحب مسکن کنیم با چه قیمت و بهایی؟ کسانی که در این حوزه هستند که یک ساختمان و یا یک مجتمع مسکونی هم برای هر شهری آماده نکرده اند. بلکه همان چیزی که در سابق وجود داشت را  نیز راهش را ادامه نداند.

وی افزود: اعلام کرده بودند بدترین طرح زمان دولت سابق است، خیلی خیانت بود به این کشور و توانی که داشتند و کاری انجام ندادند و اقدامات خوب دولت گذشته در این زمینه را خراب کردند. ما کار به فکر و اندیشه بعضی از افراد سیاسی و جلو داران مشکل دار سیاسی دولت قبل نداریم اما به هر حال کار خوب را باید ادامه داد و تدوام بخشید.

مدرسی با اشاره به اول تیرماه مصادف با سالروز فرمان حضرت امام (ره) برای تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به تعطیلی مجالس مذهبی و نیاز مردم به تامین تبلیغات اسلامی باید در این زمینه سازمان تبلیغات جدیت فراوان از خود بروز دهد. منتهی نکته ای وجود دارد آن است که سازمان تبلیغات متاسفانه امروز دستش بسته است و امکاناتی ندارد.

وی افزود: از مردم، خیران، نیکو سیرتان و  نیک اندیشان دعوت می کنم برای کمک به چنین نهادهایی و خوشبختانه ما افرادی را داریم که ماهیانه مبلغی پول را برای تبلیغ دین آن هم بر اساس مکتب اهل بیت در استان یزد قرار داده اند و وقف و خیرات را می توان برای کمک به تبلیغ دین و تشیع در نظر گرفت.

اما جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در  آخرین روزهای ثبت نام حوزه های علمیه برادران و خواهران هسیتم. امروز یکی از باقیات و صالحات و راه های خوب برای فراگیری دانش دینی و دفع شبهات و رفع نگرانی های فکری جوانان حضور در حوزه های علمیه است و افرادی که علاقه مند و مستعد هستند ثبت نام کنند و در این زمینه فعال شوند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.