شناسه : 10038816
امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام جمعه بخش مرکزی با اشاره به افزایش قیمت نان و مخالفت برخی با آن تأکید کرد: دولت در زمینه پخت و قیمت نان باید نظارت بیشتری داشته باشد و از هرج و مرج جلوگیری و برای ثابت شدن قیمت آن تلاش کند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، امام جمعه بخش مرکزی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در میان نمازگزارن روستای احمد آباد ملا باشی با اشاره به  روز دانشجو، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو به دانشجویان توصیه نمود آرمان‌های والای اسلامی را در نظر بگیرند و در این مسیر حرکت کنند.

حجت الاسلام محمد کاظم مدرسی با اشاره به حدیثی قدسی در مورد فراگیری علم و دانش، ایجاد انگیزه و فرا گیری علم،  قدرت تصمیم گیری واراده مصمم و رفع موانع، داشتن برنامه‌ریزی را از عناصر لازم برای معلمی عنوان کرد.

وی اخضوع و خشوع در برابر خداوند، پایداری و صبوری در کسب علم و دانش، دور اندیشی و شناختن تفاوت علم آموزی و مال اندوزی را از دیگر ویژگی‌های لازم برای یک معلم نام برد.

حجت الاسلام مدرسی با بیان اینکه باید هدف در تعلیم و تربیت و فراگیری دانش، رشد و ترقی انسان‌ها باشد نه کسب جاه و مقام، شهید پاکنژاد را از مفاخر استان دانست و او را یک الگو معرفی کرد و گفت: دکتر شهید پاکنژاد برای مال کار نمی‌‌کرد و نه تنها ازافراد بی بضاعت پولی دریافت نمی‌کرد بلکه هزینه درمان و داروی آنها را نیز پرداخت می‌کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان کنگره بزرگداشت شهید دکتر پاکنژاد، جمع آوری کتب ارزشمند این شهید را که براساس تحقیق و آموزه‌های پزشکی و منطبق با فنون علمی اسلامی است از کارهای بزرگ این شهید نام برد و زحمات فراوان برای جمع آوری این کتب را یادآور شد.

استاد درس خارج حوزه علمیه با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام (ره) این را از تدابیر بلند ایشان عنوان کرد و با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ، تصریح کرد: فرهنگ  از اقتصاد مهم‌تر است و این فرهنگ است که می‌تواند موجب رونق اقتصاد شود و مسئولین باید در این زمینه تمام تلاش خود را به کار گیرند.

حجت الاسلام مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت نان و مخالفت برخی با آن تأکید کرد: دولت در زمینه پخت و قیمت نان باید نظارت  بیشتری داشته باشد و از هرج و مرج جلوگیری و برای ثابت شدن قیمت آن تلاش کند.

امام جمعه بخش مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با سفارش به تقوا و عدم غفلت در برابر وسوسه‌های شیطانی، شرکت درنمازجمعه، جماعات و جلسات تلاوت قرآن را تقویت کننده مسائل معنوی واعتقادی انسان عنوان کرد و گفت: باید برای جبران ضعف اعتقادی و معنوی خود تلاش کنیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.