شناسه : 35815955
سرپرست استانداری یزد:


سرپرست استانداری یزد گفت: در تبیین دستاوردهای انقلاب در بخش های فرهنگی و اجتماعی توجه لازم را نداشته ایم و هرگاه خواستیم از دستاوردهای انقلاب بگوییم بیشتر سراغ دستاوردهایی رفتیم که از لحاظ فیزیکی برای مردم ملموس بوده است.

به گزارش یزدآوا، سرپرست استانداری یزد در کارگروه اجتماعی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: وقتی از کارگروه اجتماعی صحبت می کنیم، مفهوم و معنای اجتماعی، مفهوم عام آن است یعنی خیلی حوزه هایی که در دستاوردهایی انقلاب اسلامی وجود دارد و در کارگروه های دیگر وجود ندارد در این کارگروه اجتماعی به آن پرداخت.

محمدعلی طالبی، افزود: بنابراین در کارگروه اجتماعی هیچ موضوعی نباید مغفول بماند و ما در چارچوب برنامه های ستاد و کارگروه های مختلف به آن بی توجه باشیم بنابراین دوستان در بحث کارگروه اجتماعی باز فکر کرده و پیشنهاد های خوبی را آماده کنند.

وی ادامه داد: ما در تبیین دستاوردهای انقلاب در بخش های فرهنگی و اجتماعی توجه لازم را نداشته ایم و هرگاه خواستیم از دستاوردهای انقلاب بگوییم بیشتر سراغ دستاوردهایی رفتیم که از لحاظ فیزیکی برای مردم ملموس بوده است یعنی به بیان اکثر دستاوردهای عمرانی مانند آب، راه، گاز و .... پرداخته ایم و به مسائل فرهنگی کمتر توجه شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری یزد  اضافه کرد: در صورتی که اگر به آرمان های انقلاب نگاه کنیم، این آرمان ها، آرمان های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بوده اند و بیان دستاوردهای انقلاب و گزارش دهی به مردم نیز باید با توجه به این آرمان ها صورت بگیرد.

وی اذعان داشت: گرچه با آرمان ها فاصله داریم اما خوشبختانه با همه مشکلات و کمبود ها و فراز و فرودها، در مسیر  آرمان ها و اهداف انقلاب قرار داریم و باید به بازشناسی همین آرمان ها بپردازیم و در کنار آن  اقدامات و دستاوردهای انجام شده در این حوزه را به مردم معرفی کنیم.

طالبی تاکید کرد: وحدت گفتمانی حول ارزش های متعالی انقلاب موضوع بسیار مهمی است که در بحث اجتماعی و فرهنگی باید به آن بپردازیم؛ متاسفانه این وحدت گفتمانی تحت تاثیر دعواهای سیاسی مورد بی توجهی واقع شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: انقلابی که همه مردم در آن حضور داشتند و با رای اکثریت ملت نظام جمهوری اسلامی مستقر شد؛ امروز هم باید با یک وحدت گفتمانی حول ارزش های انقلاب وجود داشته باشد و امروز نباید در رابطه حضرت امام خمینی(ره) یا دیگر ارزش های انقلاب، اختلاف دیدگاه در سطح کشور داشته باشیم؛ این ارزش ها و تاکید بر روی مشترکاتی که ما در باورها خود داریم بسیار مهم است و ما را به سمت وحدت گفتمانی حول ارزش های انقلاب سوق می دهد.

طالبی تاکید کرد: انقلاب اسلامی کاملا متکی به مردم و حماسه های جمهوری اسلامی مانند دفاع مقدس کاملا متکی به حضور مردم بوده است؛ ما در تدوین برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی باید نقش مردم را محوری و کلیدی بدانیم .

سرپرست استانداری یزد در پایان گفت: خوشبختانه سازمان های مردم نهاد در این نشست حضور دارند و ما باید برویم  به سمتی که سازمان های مردم نهاد محور برنامه ریزی و تصمیم گیری باشند و ما به عنوان دولت بستر و زمینه های مختلف فعالیت این نهاد ها را فراهم کنیم و از نهاد عمومی غیر دولتی مانند شهرداری ها و شورای شهر انتظار می رود تا فعالیت بهتر و قوی تری در حوزه تبیین دستاوردهای اجتماعی انقلاب اسلامی داشته باشند.

انتهای پیام/م*




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.