شناسه : 33277162
دبیر ستاد بزرگداشت دهه فجر استان یزد؛


دبیر ستاد دهه فجر استان یزد از عموم مردم شهید پرور و انقلابی یزد برای حضور باشکوه در جشن 39 سالگی انقلاب دعوت کرد.

به گزارش یزد آوا به نقل از یزدرسا؛ دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در نشست خبری که صبح امروز در محل سالن جلسات شورای هماهنگی استان برگزار شد هویت بخشی به ملت ایران و احیای فرهنگ دینی را از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: امروز صدای انقلاب ایران در دنیا شنیده‌شده و قدرت کشورهای استکباری و استعماری رو به افول است.

سعید زارع تأکید کرد: امروزه شاهد تجلی روحیه شهادت‌طلبی و ظلم‌ستیزی در کشورهای آزادی‌خواه و استقلال‌طلب دنیا هستیم که با الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

زارع راهپیمایی 22 بهمن را آیینه تمام نمای انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: در تاریخ سیاسی هر ملتی روزهایی وجود داردکه به‌روزهای ماندگار و باشکوه آن کشور تبدیل‌شده است. در هر کشوری رسم و رسومات برگزاری جشن استقلال، متفاوت بوده و متناسب به فرهنگ و آداب آن کشور صورت می‌گیرد که البته در کشور ما این جشن به‌صورت راهپیمایی خودخواسته و آگاهانه توسط مردم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: امسال نیز با عنایت خداوند و بصیرت مردم همیشه درصحنه ایران اسلامی به‌ویژه مردم ولایتی و متدین دارالعباده یزد شاهد تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب و رهبری معظم با حضور حداکثری درراهپیمایی عظیم و دشمن‌کورکن 22 بهمن خواهیم بود.

جانشین شورای هماهنگی استان با اعلام خبر برگزاری راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در 80 نقطه استان هم‌زمان با سراسر کشور تصریح کرد: این مراسم از ساعت 9 صبح یکشنبه 22 بهمن‌ماه در دو مسیر برگزار خواهد شد.

مسیر شماره یک: میدان آزادی-خ فرخی-میدان شهید بهشتی-خ امام خمینی – چهارراه شهدا- حسینیه امیر چقماق

مسیر شماره دو: چهارراه بعثت- خ قیام- چهارراه شهدا- حسینیه امیر چقماق

زارع اضافه کرد: برنامه‌های جانبی نیز در این روز تدارک دیده‌شده که شامل برگزاری جشن انقلاب از ساعت 7 تا 9 صبح در ابتدای خ فرخی، رهاسازی 22 کبوتر، برپایی غرفه‌های پذیرایی، سلامت و فرهنگی، حضور گردشگران خارجی در مراسم راهپیمایی و معرفی انقلاب با زبان انگلیسی به آنان، برپایی غرفه اهدای خون؛ اهدای زندگی، ایستگاه اجرای زنده رادیویی، اجرای برنامه برای کودکان، اجرای سرود توسط 1357 دانش‌آموز گروه سرود همسرایان فجر، گلباران مسیر راهپیمایی و اجرای سرود توسط خواننده انقلابی محمد گل ریز است.

دبیر ستاد دهه فجر استان یزد محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور را به‌عنوان سخنران ویژه مراسم راهپیمایی 22 بهمن در یزد معرفی کرد.

گفتنی است، برگزاری نشست‌های بصیرتی سیاسی، اجرای بانگ رسای تکبیر فاطمی در ساعت 21 شام بیست و یکم بهمن و برگزاری مراسم نورافشانی از دیگر برنامه‌های این ستاد در دهه فجر انقلاب اسلامی است.

زارع در بخش دیگری از سخنانش با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ابراز داشت: امروز در هشتمین روز از دهه مبارک فجر با عنوان «انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت» مراسم میهمانی لاله‌ها در 327 گلزار شهدای استان و با حضور مسئولان برگزار می‌شود

وی افزود: این مراسم در یزد از ساعت 16 با غبارروبی و عطرافشانی مزار سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی آغاز خواهد شد.

دبیر ستاد دهه فجر استان یزد از عموم مردم شهید پرور و انقلابی یزد برای حضور باشکوه در جشن 39 سالگی انقلاب دعوت کرد.

شایان ذکر است غبارروبی و عطرافشانی مزار تنها شهید زرتشتی استان «رستم آذر پاد» نیز از دیگر برنامه‌های امروز است که در ساعت 14 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.