شناسه : 25923097


در پی انتشار خبرهایی مبنی بر حرف و حدیث دار بودن استعفای حفیظی شهردار زارچ، به سراغ رئیس شورای شهر این شهر رفتیم تا صحت و سقم ماجرا را جویا شویم.

در پی انتشار خبرهایی مبنی بر حرف و حدیث دار بودن  استعفای حفیظی شهردار زارچ، به سراغ رئیس شورای شهر این شهر رفتیم تا صحت و سقم ماجرا را جویا شویم؛

 

علی ابوترابی در مصاحبه با یزدآوا؛ دراین خصوص گفت:نظارت برعملکرد، سوال و نصب و عزل شهردار از وظایف قانونی شورای شهر است و در این میان بنا برمسائلی که در عملکرد جناب حفیظی وجود داشت شورای تصمیم گرفت از وی سوال کند  و پس از برگزای جلسه سوال  براساس قانون،فرصت 10روزه ای برای پاسخ گویی وجود داشت که پس از گذشت 5 روزجناب  شهرداربه دلایل نامعلومی بدون ارائه جواب قانع کننده به شورا استعفا داد.

رئیس شورای شهرزارچ اعتقاد نداشتن شهردار به شورای شهر و اختلاف نظر با شورا را مهمترین دلیل استعفای وی عنوان کرد و گفت: البته دلایل مختلفی برای این اختلاف وجود داشته که یکی از آن ها دور زدن مصوبات شورا و اقدامات بدون مجوز توسط وی  بوده است .

وی اختلاف افکنی بین محلات شهر زارچ  و تحریک آن ها برای مقابله با شورای شهر را از دیگر اقدامات ناپسند شهردار مستعفی زارچ بیان کرد.

ابوترابی تاکید کرد: البته مردم فهیم این محلا ت با هوشیاری آلت دست جناب شهردار نشده و افرادی هم که پشت سر ایشان قرار گرفتند نیز افراد موجهی نبودند.

رئیس شورای شهرزارچ در خصوص گزینه های شورا برای تصدی پست شهرداری این شهر هم اذعان داشت: در حال حاضر گزینه خاصی را مد نظر نداریم اما تصمیم داریم با مشورت بزرگان و صاحب نظران شهر، گزینه مناسبی را برای شهرداری  انتخاب کنیم.

وی دلایل انتخاب سرپرست فعلی را سابقه عملکردی مناسب وی در شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت : هرچند گزینه اول ما برای تصدی پست سرپرستی، معاون شهرداری بود اما جناب رضایی نیز قبل از حضور در دایره حقوقی در قسمت های مختلف شهرداری خدمت کرده و از سوابق اجرایی  خوبی برخوردار است.
 

انتهای پیام /ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.