شناسه : 37693764
آخرین آمار از مبتلایان کرونا در یزد


دکتر ابراهیم سلمانی اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان یزد به ۵۷ مورد رسید.

به گزارش یزد آوا، دکتر ابراهیم سلمانی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با یزد رسا گفت: آزمایش 211 نمونه مشکوک به بیماری کرونا از استان یزد در نوبت اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود که امروز جواب 110 مورد به معاونت بهداشتی یزد اعلام شد.


 دکتر سلمانی ادامه داد: بر این اساس تاکنون ۵۷ نفر از بیماران بستری در بیمارستان های مرجع استان یزد به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به محل سکونت بیماران کرونا مثبت تصریح کرد: بیست و هشت بیمار یزدی، هفده نفر اردکانی و 9 نفر میبدی در بیمارستان های یزد بستری هستند.

او ادامه داد: 2 بیمار بافقی، 1 نفر از همشهریان بهابادی و 1 نفر از هموطنان رفسنجانی نیز، در بیمارستان های یزد تحت درمان هستند.

سلمانی با اشاره به این که ده نفر از بیماران قربانی ویروس کرونا شدند، خاطر نشان کرد: شش مورد زن و چهار مورد مرد با گروه سنی 62 الی 87 سال، با بیماری های زمینه ای قلبی و عروقی ، دیابت ، فشار خون ، سرطان و مشکلات ریوی بودند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اعیاد پیش رو همچنین از مردم خواست تا اصول بهداشت فردی را رعایت کنند و از تردد‌های غیرضروری در شهر و حضور در منزل بزرگترها بپرهیزند تا بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.