شناسه : 10144083
عراقچی:


عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با اعلام برگزاری دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو در سطح معاونان، گفت: این مذاکرات ۲۶ آذر(۱۷ دسامبر) برگزار می‌شود و دو روز قبل از آن مذاکرات دوجانبه انجام می‌شود.

به گزارش یزد آوا، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، با اعلام برگزاری دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو در سطح معاونان، گفت که این مذاکرات 26 آذر، 17 دسامبر برگزارشده و دو روز قبل از آن مذاکرات دو جانبه با آمریکایی‌ها و بقیه اعضا در سطح معاونان انجام می‌شود.

در دهمین دور مذاکرات که سوم آذرماه در وین پایان یافت، طرفین توافق‌نامه ژنو را برای مدت هفت ماه تمدید کردند و توافق کردند که تا چهار ماه آینده گفت‌وگوها را برای دست‌یابی به توافق هسته‌ای ادامه دهند و بر همین اساس اولین دور رایزنی‌ها قرار است هفته آینده در ژنو برگزار شود.

ایران و گروه 1+5 بعد از توافق ژنو در سوم آذر سال گذشته و اجرایی شدن آن در 30 دی‌ماه همان سال، گفت‌وگوها را برای حصول یک توافق‌نامه جامع آغاز کردند که در این راستا شهر وین 8 دور میزبان این گفت‌وگوها بود و یک دور در نیویورک و یک دور در مسقط نیز مذاکرات انجام شد.

به‌علت وجود اختلافات عمده در خصوص غنی‌سازی و شیوه رفع تحریم‌ها این مذاکرات نتوانست در مهلت مقرر به نتیجه مورد نظر برسد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.