شناسه : 36551328
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:


نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ساختمان‌سازی رونق تولید و صنعت را به همراه خواهد داشت از اینرو دولت باید شرایطی را فراهم کند که ساخت و ساز در کشور افزایش یابد.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به نقش بخش مسکن در رونق تولید گفت: رسته و مشاغل متعددی وابسته به بخش مسکن است که بعضاً گفته می‌شود تا 300 مورد مصالح و مواد اولیه در ساختمان به کار می‌رود و تا 70 گروه تولیدی را مشغول به کار می کند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که اگر ساختمان سازی رونق بگیرد عملا بسیاری از مشاغل دیگر نیز رونق خواهند گرفت و صنایع مختلف نیز پا به پای آن و یا حتی جلوتر از ساختمان‌سازی مواد اولیه و مصالح ساختمانی را آماده خواهند کرد.

موسوی اظهار داشت: ساختمان‌سازی رونق تولید و صنعت را به همراه خواهد داشت و به همین دلیل است که مقام معظم رهبری نیز در دیدار اخیز خود نیز مسکن سازی را از رشته های کارآفرین دانستند و بر روی آن تاکید داشته اند.

وی با بیان این که دولت باید شرایطی را فراهم کند که ساخت و ساز در کشور افزایش یابد ادامه داد: برنامه دولت ساخت 900 هزار واحد مسکونی در سال‌های 98 و 99 است که از این تعداد 400 هزار واحد مسکونی در سال جاری شامل 200 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، 100 هزار واحد در شهرهای جدید و 100 هزار واحد نیز در روستاها و شهرهای زیر50 هزار نفر جمعیت ساخته خواهد شد اما باید دقت کرد که ساخت این میزان واحد مسکونی پاسخگوی تمام نیاز کشور نخواهد بود.

نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به طرح جامع مسکن گفت: اصرار مجلس بر اجرای طرح جامع مسکن است زیرا در این طرح، مسکن اجتماعی، مسکن استیجاری و همه موارد مرتبط با بخش مسکن به صورت همه جانبه و هماهنگ دیده شده است.

موسوی با بیان این که بر اساس قانون ششم توسعه هر ساله باید 270 محله در بافت های فرسوده بازآفرینی شوند افزود: در استان یزد شهر جدیدی نداریم اما بافت فرسوده و روستایی داریم که نیاز به نوسازی دارند و تاکید بر این است که قسمت‌هایی از بافت فرسوده و ناکارآمد شهری به بازسازی و استقرار مسکن‌هایی که باید ساخته شوند اختصاص یابد.

انتهای پیام/ق
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.